Podnoszenie nici – skutki uboczne, powikłania i czas rekonwalescencji

Podnoszenie nici - skutki uboczne, powikłania i czas rekonwalescencji

Podniesienie nici jest operacją kosmetyczną, która poprawia wygląd kilku części twarzy. Może być wykonywany na wielu częściach w tym samym czasie. W tym artykule, omówimy skutki uboczne, powikłania i czas odzyskiwania. Powinieneś być świadomy tych rzeczy, zanim zdecydujesz się na tę procedurę.

Efekty uboczne operacji podnoszenia nici

Okres rekonwalescencji po operacji podnoszenia nici jest zazwyczaj krótki, a wielu pacjentów odczuwa niewielki lub żaden dyskomfort po zabiegu. Istnieje ryzyko wystąpienia niewielkich siniaków i obrzęków, a pacjentom mogą zostać przepisane leki przeciwzapalne i profilaktyczne antybiotyki, aby zapobiec infekcji. Ponadto pacjenci poddani liftingowi powinni spodziewać się spania z podniesioną głową przez dzień lub dwa po zabiegu.

Najczęstsze efekty uboczne zabiegu podnoszenia nici występują w ciągu pierwszych 24-48 godzin po zabiegu, ale niektóre z nich są poważniejsze i mogą trwać tygodnie lub nawet miesiące. Powszechne efekty uboczne to zasinienie, obrzęk i bolesność. Pacjentów zachęca się do obłożenia okolicy lodem po zabiegu i powstrzymania się od intensywnych ćwiczeń lub masażu.

Powikłania

Chociaż operacja podnoszenia nici jest uważana za mało inwazyjną, istnieją pewne powikłania, które mogą wystąpić. Niektóre z nich obejmują obrzęk i zasinienie. Procedura może również spowodować wgłębienie lub pęczek skóry. Powstała w ten sposób tkanka bliznowata może utrudnić pacjentowi cofnięcie zabiegu.

Powikłania po zabiegu podnoszenia nici są bardzo rzadkie, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Pacjenci będą odczuwać pewien obrzęk, zaczerwienienie i bolesność po zabiegu, ale nie powinni wymagać silnych leków przeciwbólowych. Po wyleczeniu pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć. Kolejną zaletą liftingu nićmi jest to, że nie ma szans na powstanie blizn, co jest częstym problemem w przypadku chirurgicznego liftingu twarzy.

Jeśli planujesz poddać się liftingowi za pomocą nici, skonsultuj się z chirurgiem plastycznym na temat swoich osobistych potrzeb. Przed zabiegiem należy unikać palenia papierosów i picia alkoholu, ponieważ oba te czynniki odwadniają skórę i zakłócają działanie środka znieczulającego. Ponadto należy unikać produktów na bazie aspiryny, które mogą powodować niepożądane krwawienie. Należą do nich Ibuprofen, Naproxen/Naprogesic i Neurofen.

Czas gojenia

Czas gojenia po zabiegu podnoszenia nici wynosi zazwyczaj około trzech tygodni. Należy unikać energicznych ruchów twarzy, pływania lub korzystania z gorącej kąpieli do czasu całkowitego zagojenia się miejsc szwów. Należy również unikać spania na boku lub na brzuchu, aby uniknąć nadmiernego nacisku na twarz. W zależności od rodzaju liftingu nićmi, może wystąpić zasinienie i opuchlizna. Jest to normalne i ustąpi z czasem.

Możesz wznowić lekką aktywność fizyczną dzień po zabiegu, pod warunkiem, że przez tydzień nie będziesz wykonywać forsownych czynności. Możesz również zastosować wodę utlenioną na patyczku Q na strupek w miejscu wejścia i przyjąć doustne leki przeciwhistaminowe, jeśli wystąpi świąd. Chociaż należy unikać intensywnych ćwiczeń, można chodzić przez tydzień po zabiegu podnoszenia nici. Czas rekonwalescencji po liftingu nici

Po zabiegu liftingu nici pacjent może być zmuszony do tygodniowego odpoczynku i szczególnej dbałości o miejsca zszycia. W tym czasie zaleca się unikanie energicznych ćwiczeń twarzy i masaży twarzy, ponieważ mogą one wymusić wyrzucenie nici z miejsca. Ponadto, pacjenci powinni unikać spania na boku lub na brzuchu przez cztery do pięciu dni. Powinni również powstrzymać się od wykonywania forsownych ćwiczeń lub pływania przez co najmniej tydzień. Jednak lekkie czynności, takie jak chodzenie, można bezpiecznie wznowić po tygodniu.

Czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici może być różny, ale większość pacjentów doświadcza pewnego rodzaju obrzęku, zaczerwienienia i zasinienia przez co najmniej pierwszy tydzień. Pacjentom zaleca się również unikanie energicznej aktywności fizycznej przez tydzień po zabiegu, ponieważ może to zakłócić proces gojenia pod skórą.

Zalecenia

Podnoszenie nici jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, po którym stosunkowo łatwo jest wrócić do zdrowia. Przez kilka dni po zabiegu może występować obrzęk i dyskomfort w okolicy, ale większość osób może powrócić do większości swoich normalnych czynności. Należy przyjmować leki przeciwbólowe, aby zarządzać wszelkim dyskomfortem i stosować arnikę na dotkniętym obszarze. Zaleca się również, aby unikać forsownej aktywności przez kilka dni po zabiegu podnoszenia nici. Należy również unikać pocierania tego obszaru, ponieważ może to spowodować rozluźnienie wprowadzonych nici. Co więcej, przez kilka tygodni po zabiegu należy również unikać palenia papierosów i używania wyrobów tytoniowych.

Operacja podnoszenia nici polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich nici w celu poprawy elastyczności skóry i zmiany jej położenia. Nici mogą mieć ogonki, dlatego chirurg będzie musiał je przeciąć przed wprowadzeniem. Wykonywane jest małe nacięcie, a chirurg wprowadza nici do skóry za pomocą dużej igły lub kaniuli. Igła przesuwa się pod skórą aż do punktu B. Po dotarciu do punktu B lekarz wyciąga kaniulę i masuje okolicę, aby stożki i zadziory nici weszły w tkanki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top