Czy są jakieś powikłania po operacji podnoszenia nici?

Czy są jakieś powikłania po operacji podnoszenia nici?

Podczas gdy większość operacji podnoszenia nici nie wiąże się z żadnymi poważnymi komplikacjami, istnieją pewne potencjalne problemy, o których powinnaś wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi. Niektóre z tych komplikacji mogą prowadzić do infekcji lub zasinień. Rodzaj liftingu nici, które otrzymujesz będzie również określić swoje szanse wystąpienia.

Zakażenia

Chociaż operacja podnoszenia nici jest uważana za bezpieczną, mogą wystąpić pewne komplikacje. Pacjenci powinni być świadomi potencjalnego ryzyka i podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze, aby zmniejszyć szanse wystąpienia powikłań. Niektóre nici mogą pęknąć lub wystawać, powodując dyskomfort. Powikłania te są zazwyczaj przejściowe i ustępują z czasem. Innym ryzykiem jest infekcja po operacji podnoszenia nici. Na szczęście zakażenie po zabiegu podnoszenia nici występuje niezwykle rzadko.

Chociaż okres rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici jest zazwyczaj krótki, pacjenci mogą odczuwać zasinienie i obrzęk przez kilka dni po zabiegu. Mogą zostać im przepisane środki przeciwbólowe w celu złagodzenia bólu. Dodatkowo mogą otrzymać antybiotyki, aby zapobiec infekcji. Pacjenci powinni powstrzymać się od energicznej aktywności fizycznej, nakładania makijażu i masowania dotkniętego obszaru przez pierwsze 24 godziny.

Operacja podnoszenia nici jest zabiegiem mało inwazyjnym. Chociaż nie wymaga znacznej ilości przestojów, ryzyko powstania blizn przerostowych lub keloidalnych może wzrosnąć. Ważne jest, aby jak najdokładniej przestrzegać zaleceń chirurga. Zakażenia po zabiegu podnoszenia nici są rzadkie, ale są możliwe i mogą prowadzić do poważnych problemów.

Osoby, które miały operację podnoszenia nici, powinny unikać palenia i alkoholu po zabiegu, aby zapobiec infekcji pooperacyjnej. Zarówno alkohol jak i palenie tytoniu mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Palenie i spożywanie alkoholu zmniejszy również reakcję gojenia, zwiększając tym samym ryzyko powikłań. Ponadto pacjenci powinni powstrzymać się od wytężonej aktywności na twarzy lub treningów o wysokiej intensywności do tygodnia po zabiegu.

Stwardnienie podskórne

Po zabiegu podnoszenia nici może wystąpić obrzęk i zasinienie. Objawy te są jednak zazwyczaj niewielkie i z czasem zanikają. W krótkim okresie czasu należy unikać forsownej aktywności. Może również wystąpić bolesność i zaczerwienienie. Mogą w tym pomóc dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Przez kilka dni należy również unikać pocierania twarzy.

Nici stosowane w zabiegu liftingu nitkowego są wykonane z polipropylenu, który jest resorbowalny. Preferowanym materiałem resorbowalnym jest polikaprolakton z kwasem polimlekowym. Autorzy zagraniczni zalecają, aby pacjentka była w wieku od trzydziestu pięciu do czterdziestu pięciu lat. Chirurdzy rosyjscy nie uważają jednak wieku za ograniczenie do liftingu nici.

Chociaż operacja podnoszenia nici stała się w ostatnich latach coraz bardziej powszechna, konieczne są dalsze badania w celu poprawy jej wyników. Oprócz udoskonalenia techniki chirurdzy powinni wziąć pod uwagę topograficzną anatomię twarzy i aparat więzadłowy. Aby to osiągnąć, opracowano nowy trzystopniowy lifting twarzy z użyciem nici, który zapewnia dodatkowe wsparcie dla aparatu więzadłowego. Następnie przez dwa lata śledzono przebieg zabiegu, aby ocenić skuteczność tej techniki.

Stwardnienie podskórne może wystąpić po zabiegu liftingu nićmi. Obrzęk ten może pojawić się w wyniku braku gojenia. Podczas gdy nici PDO podnoszą skórę, tworzenie kolagenu jest niezbędne do utrzymania efektów liftingu. W większości przypadków wystarczające są nici liftingujące monofilamentowe, spiralne i zębate.

Ekstruzja nici

Chociaż lifting za pomocą nici jest zabiegiem ambulatoryjnym, istnieje pewne ryzyko związane z procedurą. Pacjenci powinni być przygotowani na bolesność, zasinienie i obrzęk, które powinny ustąpić po jednym do dwóch tygodni. Przez tydzień po zabiegu powinni unikać forsownej aktywności. W rzadkich przypadkach pacjenci mogą odczuwać zmniejszenie czucia lub drętwienie, które może utrzymywać się przez kilka tygodni.

Pacjenci, którzy poddają się zabiegowi podnoszenia nici powinni być stosunkowo szczupli i wolni od znacznego opadania lub zwiotczenia. Zabieg nie jest odpowiedni dla pacjentów z nadmierną ilością tłuszczu lub skóry na szyi. Pacjenci powinni określić realistyczne oczekiwania i unikać poddania się zabiegowi, jeśli nie spełniają wymagań. Tradycyjny lifting twarzy może być lepszym rozwiązaniem dla tych pacjentów.

Większość pacjentów poddanych liftingowi za pomocą nici zgłasza doskonałe wyniki. Jednak u niewielkiego odsetka wystąpią powikłania. Mogą one obejmować ból, obrzęk lub częściowe wyciągnięcie liftingu nici. Inne powikłania obejmują pojawienie się sztucznych fałd, których ustąpienie może zająć miesiące lub lata. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych problemów.

Zabieg wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Zabieg podnoszenia nici jest tańszą alternatywą dla operacji liftingu twarzy. Wiąże się z mniejszym ryzykiem niż lifting twarzy i jest mniej inwazyjny. Jednak procedura ta nie daje trwałych rezultatów, więc nie jest zalecana w przypadku bardzo luźnej skóry.

Zasinienie

Istnieje kilka możliwych efektów ubocznych po zabiegu podnoszenia nici, ale są one zazwyczaj łagodne i tymczasowe. Większość osób doświadcza niewielkiego zasinienia i obrzęku, którym często towarzyszy pewien dyskomfort. Siniaki i obrzęk są spowodowane przez szwy, które mogą przemieszczać się pod skórą. Jeśli tak się stanie, można je usunąć lub zastąpić nowymi nićmi.

Siniaki i obrzęk mogą być widoczne do tygodnia po zabiegu podnoszenia nici, ale są one zazwyczaj przejściowe. Pacjenci mogą zazwyczaj wrócić do pracy i innych normalnych czynności po tym zabiegu. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami chirurga. Większość efektów ubocznych liftingu nićmi zniknie w ciągu kilku tygodni, ale niektóre mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub nawet miesięcy.

Podnoszenie nici ma wtórny mechanizm napinający. Nici są wchłaniane przez organizm, co stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu wokół nici. Nici ostatecznie rozpuszczają się, ale nowy kolagen pozostaje, aby ujędrnić skórę. Ten wtórny mechanizm napinający jest bardzo przydatny w przywracaniu młodego wyglądu twarzy.

Po zabiegu liftingu nici pacjenci powinni unikać podnoszenia czegokolwiek ciężkiego na leczonym obszarze, dopóki chirurg plastyczny nie powie, że jest to w porządku. Przez co najmniej pierwszy tydzień pacjenci powinni unikać podnoszenia ciężarów, dopóki chirurg nie da na to zgody. Pacjenci powinni również unikać jogi przez siedem dni, która wymaga, aby głowa znajdowała się poniżej serca.

Zasinienie po zabiegu

Najczęstsze efekty uboczne liftingu nićmi to obrzęk, zasinienie i bolesność po zabiegu. Te efekty uboczne ustępują zazwyczaj w ciągu jednego do dwóch tygodni. Lekarz przeprowadzający zabieg liftingu nicią poinstruuje Cię, jak dbać o dotknięty obszar. Obejmuje to oblodzenie tego obszaru oraz nieużywanie ostrych środków czyszczących lub masowanie go. Zaleca się również, aby nie wykonywać ćwiczeń przez co najmniej jeden tydzień po zabiegu.

Ból po zabiegu jest zazwyczaj łagodny do umiarkowanego i może być zminimalizowany przez zastosowanie paracetamolu 6 godzin po zabiegu. Jeśli odczuwasz nadmierny ból lub dyskomfort, możesz zażywać silniejsze leki przeciwbólowe, takie jak Nurofen. Lek przeciwbólowy pomoże zmniejszyć stan zapalny i proces gojenia. Należy jednak unikać przyjmowania wszelkiego rodzaju leków przeciwzakrzepowych lub przyjmowania witamin rozrzedzających krew przez tydzień lub dwa. W tym czasie należy również unikać intensywnej aktywności fizycznej, częstotliwości radiowej oraz leków przeciwzakrzepowych.

Niektórzy pacjenci po zabiegu liftingu nicią mogą odczuwać mdłości. Należy pić dużo wody, aby stłumić ewentualne mdłości. Może również wystąpić obrzęk i zasinienie. Opuchlizna powinna ustąpić w ciągu dnia lub dwóch, ale należy unikać energicznej aktywności przez co najmniej trzy tygodnie.

Nici są zwykle wprowadzane do warstwy podskórnej skóry, a nie do skóry właściwej. Do wprowadzenia nici chirurg użyje tępej kaniuli, która jest znacznie bezpieczniejsza niż ostra. Ostra kaniula może uszkodzić skórę właściwą, powodując siniaki, nie powodując krwawienia. Czasami może wystąpić krwawienie z miejsca wprowadzenia, które zwykle występuje w okolicy linii włosów lub okolicy skroniowej. Staranne planowanie i palpacja mogą pomóc w uniknięciu tego.

Czas rekonwalescencji

Rekonwalescencja po operacji podnoszenia nici może być przyspieszona dzięki kilku prostym działaniom. Pacjenci mogą odczuwać mdłości po znieczuleniu, które ustąpią po wypiciu dużej ilości wody. Ważne jest również stosowanie lodu na obszar poddany zabiegowi przez jeden dzień, aby zminimalizować obrzęk. Ponadto, pacjenci powinni ograniczyć ruchy twarzy przez co najmniej dwa tygodnie. Powinni również powstrzymać się od forsownej aktywności przez co najmniej trzy tygodnie.

Bezpośrednio po zabiegu pacjenci powinni spodziewać się pewnego zaczerwienienia i obrzęku wokół obszaru poddanego zabiegowi. Wystąpią również pewne zasinienia i obrzęki, ale ustąpią one w ciągu kilku dni. Ważne jest, aby przez pierwszy tydzień po zabiegu podnoszenia nici unikać forsownych aktywności. Po tym czasie pacjenci mogą jednak powrócić do swoich zwykłych zajęć.

Zabiegi podnoszenia nici są idealne dla pacjentów w wieku 35-55 lat, którzy doświadczyli obwisłej skóry i utraty konturu szczęki. Procedura jest idealna dla pacjentów, którzy nie chcą poddać się inwazyjnej operacji. Podczas zabiegu nici są wprowadzane do tkanek twarzy i stymulują organizm do produkcji nowego kolagenu. Nowo powstały kolagen zapewnia dodatkowe wsparcie dla tkanek twarzy.

Po zabiegu liftingu nićmi należy przestrzegać wskazówek dotyczących pielęgnacji rany po nacięciu. Ponadto nie należy szorować twarzy ani ciągnąć skóry twarzy. Unikaj mycia twarzy przez co najmniej sześć do ośmiu godzin po zabiegu. Pomoże to zapobiec ewentualnemu obrzękowi. Należy również unikać rozciągania i schylania się przez dwa tygodnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top