Ryzyko i powikłania zabiegu podnoszenia nici

Ryzyko i powikłania zabiegu podnoszenia nici

Pierwszym krokiem w każdej procedurze podnoszenia nici jest wybór lekarza, ale powinnaś być świadoma ryzyka związanego z procedurą. Chociaż pielęgniarka lub estetyk może być w stanie wykonać zabieg liftingu nici, zawsze warto skonsultować się z chirurgiem plastycznym z certyfikatem. Oprócz wyboru chirurga plastycznego z certyfikatem, należy również starannie wybrać klinikę podnoszenia nici, którą odwiedzisz. Nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby wybrać klinikę na podstawie samej ceny. Zawsze najlepiej jest przeprowadzić dokładne badania i obejrzeć zdjęcia przed i po.

Powikłania zabiegu podnoszenia nici

Chociaż podnoszenie nici jest uważane za jeden z najbardziej mało inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, istnieją pewne powszechne powikłania, które mogą wystąpić po zabiegu. Należą do nich obrzęk i zaczerwienienie skóry. Procedura może również skutkować rozwojem tkanki bliznowatej i utratą włosów. Pacjent powinien przed zabiegiem omówić z lekarzem wszelkie stany chorobowe.

Zabieg nie jest trwały, a rezultaty utrzymują się tylko przez kilka tygodni do miesięcy. Pacjent będzie wymagał zabiegów podtrzymujących co sześć do dwunastu miesięcy, aby utrzymać efekty liftingu nićmi. Procedura może być dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą uzyskać natychmiastowe rezultaty i minimalny czas rekonwalescencji. Jednak pacjenci powinni być świadomi ryzyka i powikłań związanych z zabiegiem podnoszenia nici.

Procedura podnoszenia nici wymaga niewielkiego nacięcia w obszarze zainteresowania. Podczas zabiegu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe. W niektórych przypadkach przed zabiegiem pacjent może otrzymać również znieczulenie miejscowe. Nić jest następnie ładowana do dużej igły lub kaniuli. Kaniula jest wprowadzana do nacięcia, co powoduje powstanie małego otworu. Po umieszczeniu na miejscu kaniula do podnoszenia nici pokonuje drogę pod skórą, aż zatrzyma się w punkcie B. Po zakończeniu zabiegu lekarz wyciąga kaniulę i masuje skórę, aby pobudzić zadziory i stożki nici do zaangażowania.

Chociaż podnoszenie nici wiąże się ze stosunkowo niskim ryzykiem powikłań, pacjenci powinni realistycznie podchodzić do swoich oczekiwań. Nie jest to idealny zabieg dla osób z nadmierną ilością tłuszczu lub skóry w okolicy szyi. Osoby z opadającą twarzą, obwisłością lub nadmiarem skóry mogą skorzystać z tradycyjnego liftingu twarzy.

Długoterminowe rezultaty zabiegu liftingu nici

Zabieg liftingu nici ma zarówno wczesne, jak i późne efekty. Ten rodzaj zabiegu kosmetycznego zawiesza nierozpuszczalne nici w obrębie skóry, działając jak więzadła. Podczas zabiegu nici pomogą zapobiec zwiotczeniu tkanki podskórnej. Efekt odmłodzenia zmniejszy się w pierwszym roku i zwiększy w drugim.

Powikłania pooperacyjne występują rzadko, a okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Podnoszenie nici może być łączone z innymi niechirurgicznymi procedurami, aby osiągnąć bardziej dramatyczne rezultaty. Jednakże pacjenci z historią infekcji w obrębie twarzy powinni odłożyć zabieg podnoszenia nici do czasu wyleczenia infekcji. Po zabiegu pacjenci będą odczuwać umiarkowane zasinienia i obrzęki. Chociaż nie można z góry przewidzieć efektu końcowego, pacjenci powinni spodziewać się oczyszczenia i oznakowania skóry przed zabiegiem oraz otrzymać miejscowe lub iniekcyjne znieczulenie.

Idealna kandydatka do liftingu twarzy jest zazwyczaj w wieku trzydziestu lub czterdziestu lat. Operacja liftingu twarzy jest bardziej skuteczna u pacjentów powyżej 55 roku życia, ale liftingi nićmi są bezpieczną i skuteczną alternatywą dla starszych pacjentów. Ten zabieg kosmetyczny może być wykonany w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczną alternatywą dla pacjentów, którzy cierpią na choroby skóry związane z wiekiem.

Po wykonaniu liftingu nićmi organizm reaguje zwiększeniem produkcji kolagenu. Kolagen i elastyna są niezbędne do podtrzymania skóry. W rezultacie organizm będzie produkował więcej tych niezbędnych białek, dzięki czemu twarz będzie wyglądać na odświeżoną i odmłodzoną.

Powikłania zabiegu Contour Threadlift

Powikłania zabiegu contour threadlift mogą wystąpić w trakcie lub po zabiegu. Pacjenci mogą odczuwać ból, obrzęk i zasinienie. Niekiedy nić może się zapaść pod skórą i trzeba ją usunąć. W takich przypadkach można wykonać małe nacięcie i wymienić nić. Możliwe jest również wystąpienie infekcji, ale zdarza się to rzadko. Pacjenci mogą przyjmować antybiotyki oraz przyjmować leki doustne w celu leczenia infekcji.

Pacjenci poddawani tej procedurze powinni spodziewać się niewielkich siniaków i wgłębień po zabiegu. Ponadto, nici mogą wyjść z ciała. Pacjenci powinni spodziewać się okresu rekonwalescencji od dwóch do czterech miesięcy. Pacjenci powinni również unikać energicznego oczyszczania i nawilżania po zabiegu. Wskazane jest również podparcie głowy podczas snu i unikanie forsownych ćwiczeń.

Powikłania liftingu nićmi konturowymi są rzadkie, ale powinny być ściśle monitorowane przez chirurga plastycznego. Większość pacjentów po liftingu nici szybko wraca do zdrowia i ma bardzo mało blizn. Najczęstsze powikłania to wgłębienie skóry, wyciągnięcie nici i nieregularność konturu. Obrzęk, zasinienie i miejscowy ból są również możliwe i należy się nimi zająć jak najszybciej. Przyczyny tych powikłań są różne, ale większości z nich można zapobiec i leczyć. Aby zapobiec takim powikłaniom, lekarze muszą mieć odpowiednie przeszkolenie w zakresie anatomii twarzy.

Odnotowano 77 przypadków miejscowego zagłębienia w skórze po liftingu nićmi. Wgłębienia były zlokalizowane na policzkach, bokach i w środkowej części twarzy. Metoda leczenia stosowana przez chirurga polega na umieszczeniu palca wskazującego na obszarze wgłębienia. Może on również użyć swojej lewej dłoni do uciśnięcia tkanki miękkiej w pobliżu łuku jarzmowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top