Jak wygląda zabieg podnoszenia nici na czole

Peeling enzymatyczny - jak go wykonać?

Zabieg liftingu nićmi wykonuje się poprzez zawiązanie nici blisko skóry. Następnie pacjentowi przykleja się taśmę na policzkach, a taśma pozostaje na miejscu przez około tydzień. Robi się to w celu uniemożliwienia pacjentowi cofnięcia zabiegu.

Szwy samorozpuszczalne

Wybór pomiędzy szwami wchłanialnymi i niewchłanialnymi należy do pacjenta. Te pierwsze mają tendencję do dłuższego utrzymywania się, ale wiążą się z ryzykiem ponownego otwarcia rany. Z kolei szwy wchłanialne mają za zadanie rozpuścić się w organizmie w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Szwy te są najczęściej stosowane do naprawy ran wewnętrznych. Jednak niektórzy ludzie uważają, że powodują one zwiększenie wrażliwości ich skóry, co sprawia, że nie są one pożądanym wyborem w przypadku skaleczeń twarzy.

Szwy rozpuszczalne są również mniej narażone na powstawanie ziarniniaków i reakcji na szwy. Należy jednak pamiętać, że szwy rozpuszczalne mogą czasami wypaść przed całkowitym rozpuszczeniem. W takim przypadku nie należy próbować wycinać szwu, lecz poczekać na zagojenie się rany. Wszelkie wątpliwości należy zawsze omówić z lekarzem.

Brak nacięć

Brak nacięć podczas zabiegów z użyciem nici do podnoszenia czoła ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjną operacją. Pacjenci mogą prowadzić samochód i wznowić inne normalne czynności bezpośrednio po zabiegu, ale powinni unikać uciążliwych aktywności przez co najmniej tydzień. Pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie, aby zapobiec dyskomfortowi po zabiegu, a sedacja jest dostępna dla pacjentów, którzy chcą być całkowicie zrelaksowani.

Procedura podnoszenia nici wykorzystuje szwy kolczaste do podniesienia zwiotczałych tkanek twarzy bez użycia rzeczywistych nacięć. Szwy są podobne do jeżozwierza, a nici są wprowadzane przez małe otwory w igle. Szwy są używane do podnoszenia luźnej skóry i napinania tkanek twarzy, a nowoczesne nici są wchłaniane w ciągu trzech do czterech miesięcy. Ponadto istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia długotrwałych powikłań.

Niewielki czas rekonwalescencji

Podnoszenie nici wymaga niewielkiego czasu rekonwalescencji, ale u niektórych pacjentów występują pewne obrzęki i zasinienia po zabiegu. Pacjenci powinni unikać masowania lub pocierania obszaru poddanego zabiegowi przez kilka dni, a przez tydzień powinni powstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej. Pacjenci powinni również unikać kontaktu z miejscami wprowadzenia nici, chociaż mogą stosować chłodne okłady w celu zminimalizowania bólu. Pacjenci powinni również unikać korzystania z gorącego prysznica przez tydzień.

Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu dwóch tygodni. Niektóre nici mogą pozostać na miejscu przez sześć do dziewięciu miesięcy, podczas gdy u innych może nastąpić dalsza poprawa. Pacjent powinien unikać masaży twarzy i spania na boku, ponieważ mogą one wymusić wysuwanie się nici z miejsca. Powinien również unikać nadmiernego ciepła, które może zwiększyć obrzęk i zasinienie.

Hypoalergiczny

W tym zabiegu wykorzystuje się hipoalergiczne nici wszczepiane w tkanki twarzy w celu podniesienia czoła. Nici, wykonane z bezbarwnego polimeru syntetycznego, pobudzają lokalne mikrokrążenie i stymulują syntezę endogennego kwasu hialuronowego. Zabieg ten może trwać od 15 do 45 minut w zależności od leczonego obszaru. Podczas tej procedury na obszar zabiegowy nakładane jest znieczulenie miejscowe. Następnie nici są wszczepiane do specjalnie zaprojektowanej struktury podtrzymującej.

Istnieje wiele korzyści wynikających z tej procedury, w tym brak blizn i brak nacięć. Procedura może być zakończona podczas jednej wizyty w gabinecie, nie wymaga hospitalizacji. Czas rekonwalescencji jest minimalny i może być dopasowany do codziennej rutyny. Należy powstrzymać się od spożywania alkoholu i palenia papierosów przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. Jest to konieczne, ponieważ alkohol i tytoń odwadniają skórę i komplikują proces gojenia.

Bezpieczny

Podnoszenie nici to stosunkowo prosty zabieg, który może przywrócić młody wygląd czoła. Nici są wprowadzane pod skórę za pomocą małego instrumentu. Zabieg może trwać do 45 minut. Po jego zakończeniu można wrócić do pracy i normalnych zajęć. Zabieg jest bardzo bezpieczny i nie wymaga znieczulenia ogólnego.

Po zabiegu będziesz odczuwać minimalny dyskomfort i siniaki. Lekarz przekaże Ci zalecenia na najbliższe dni. W tym czasie ważne jest, aby nie stosować kremów nawilżających ani energicznie nie oczyszczać twarzy. Najlepiej też unikać dotykania twarzy przez 24 godziny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top