Suplementy kolagenowe po liftingu nici

Suplementy kolagenowe po liftingu nici

Jeśli myślałaś o poddaniu się liftingowi nici, być może zastanawiasz się, czego możesz się spodziewać po zabiegu. Oto kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć: Efekty uboczne, Czas przestoju i Kolagen. Po zabiegu będziesz miała 2-tygodniowy okres rekonwalescencji. Najbardziej zauważalne rezultaty pojawią się po 6-12 tygodniach od zabiegu. W tym czasie nowy kolagen zacznie się kurczyć, tworząc jeszcze większe uniesienie.

Wyniki liftingu nićmi

Zabieg liftingu nićmi jest nieinwazyjną procedurą, która może pomóc zmienić kształt twarzy. Okres rekonwalescencji jest krótki i większość pacjentów może powrócić do normalnej codziennej aktywności w ciągu dnia lub dwóch. Mogą jednak wystąpić pewne obrzęki i zasinienia pooperacyjne. Pacjenci powinni również unikać forsownej aktywności przez kilka dni. Powinni również unikać pocierania obszaru zabiegowego rękami. Ponadto przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać palenia papierosów.

W zabiegu liftingu nićmi, chirurdzy używają nici klasy chirurgicznej do podniesienia skóry. Najczęstszym rodzajem nici wykorzystywanych w tym zabiegu są nici PDO. Nici te są biokompatybilne i biodegradowalne, a w końcu zostaną ponownie wchłonięte przez organizm. Po tym czasie nici powoli rozpuszczą się, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Nici stosowane w zabiegu liftingu nitkowego różnią się kształtem i długością oraz służą różnym celom.

Rezultaty zabiegu liftingu nićmi utrzymują się przez kilka lat. Rezultaty zabiegu liftingu nićmi PDO mogą utrzymywać się do dwóch lat. Okres rekonwalescencji w przypadku tego typu zabiegu podnoszenia nici wynosi około tygodnia, z tymczasowym obrzękiem i bolesnością po zabiegu. W tym czasie skóra stanie się pulchniejsza, a wygląd zmarszczek ulegnie poprawie. W porównaniu z wypełniaczami skórnymi, rezultaty liftingu nićmi PDO są długotrwałe. Większość pacjentów doświadcza rezultatów, które utrzymują się przez 18 miesięcy lub dłużej.

Nowa generacja nici stwarza niewiele komplikacji. Mogą one podnosić zarówno mięśnie, jak i skórę, a nowe nici mają poprzeczki wokół ich centralnych części, aby podnosić w wielu kierunkach. Pozwala to na osiągnięcie większych rezultatów. Pacjenci muszą zapewnić sobie 24-godzinną opiekę przez pierwsze trzy dni po zabiegu liftingu nićmi. Dzieci muszą być w tym czasie pozostawione z kimś w domu, a pacjent musi zorganizować pomoc w odrabianiu lekcji i spożywaniu posiłków.

Podnoszenie nici staje się coraz bardziej popularne jako niechirurgiczny lifting twarzy. Są one często tańsze niż lifting twarzy i nie wymagają znieczulenia ogólnego. Mogą być również łączone z innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak Botox, wypełniacze iniekcyjne, Ultherapia, microneedling i laserowy resurfacing skóry. Podnoszenie nici to świetna opcja dla osób z opadającą skórą twarzy.

Rekonwalescencja po zabiegu podnoszenia nici

Po zabiegu podnoszenia nici rekonwalescencja jest stosunkowo łatwa i szybka. Niektórzy klienci odczuwają bolesność, zaczerwienienie i obrzęk przez dwa do czterech dni, ale jest to normalne i ustępuje w ciągu kilku dni. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć po tym zabiegu, więc nie powinni się martwić o ciężkie leki przeciwbólowe. Powinni również unikać forsownych zajęć i palenia przez kilka tygodni, ponieważ pocieranie leczonego obszaru spowoduje poluzowanie wprowadzonych nici.

Rekonwalescencja po zabiegu podnoszenia nici jest minimalna i może być zakończona podczas jednej wizyty w gabinecie. Na skórę zostanie nałożony środek miejscowo znieczulający, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek bólu podczas zabiegu. Po zastosowaniu znieczulenia, lekarz wprowadzi nici pod skórę. Będzie to trwało od 30 do 45 minut, a po zakończeniu procedury nici zostaną usunięte. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki ucisk pod skórą, ale zazwyczaj nie występuje ból.

Po zabiegu podnoszenia nici pacjent może odczuwać pewien obrzęk, zasinienie i zdrętwienie. Większość z tych efektów ubocznych ustępuje w ciągu kilku dni, ale niektóre ustępują po tygodniach lub miesiącach. Najczęstsze efekty uboczne liftingu nićmi to obrzęk, infekcja i zasinienie. Może również wystąpić niewielka asymetria. Szew może być widoczny tuż pod skórą, co utrudnia komfortowy sen.

Po zabiegu liftingu nićmi większość osób zauważa rezultaty natychmiast, ale mogą one nie być widoczne przez kilka tygodni. Następnie w miejscach poddanych zabiegowi tworzy się nowy kolagen, tworząc bardziej zauważalną różnicę. Chociaż efekty zabiegu liftingu nićmi są trwalsze niż chirurgicznego liftingu twarzy, są one tylko tymczasowe. Aby utrzymać osiągnięty wygląd, należy poddać się kolejnym zabiegom co około sześć miesięcy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni należy unikać energicznego pocierania tego obszaru, spania na boku i nie schylania się.

Przed zabiegiem podnoszenia nici należy upewnić się, że przeprowadzono dokładną pielęgnację skóry przed zabiegiem. Unikaj palenia i picia alkoholu, ponieważ odwadniają one skórę i uniemożliwiają znieczuleniu wykonanie swojej pracy. Może to również spowolnić proces gojenia. Ważne jest również, aby unikać przyjmowania witaminy E i olejów rybnych omega przed zabiegiem liftingu, ponieważ zmieniają one chemię skóry. Mogą również powodować komplikacje podczas zabiegu.

Skutki uboczne liftingu nićmi

Chociaż istnieje niewiele zagrożeń związanych z zabiegami liftingu nićmi, niektórzy pacjenci mogą doświadczyć zasinienia, obrzęku lub bolesności po zabiegu. Objawy te zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Jednak niektóre z nich mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub nawet miesięcy. Niektóre z powszechnych efektów ubocznych liftingu nici obejmują ból, zasinienie, obrzęk, drętwienie lub zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Pacjenci powinni unikać energicznych ćwiczeń lub masowania obszaru zabiegowego przez kilka tygodni po zabiegu.

Chociaż zabiegi liftingu nićmi są stosunkowo mało ryzykowne i mało inwazyjne, należy je uważnie obserwować. Aby uniknąć poważnych powikłań, pacjenci muszą dokładnie przestrzegać zaleceń pooperacyjnych chirurga. Powinno to obejmować właściwe odżywianie i odpoczynek. Ponadto pacjenci powinni unikać palenia tytoniu i spożywania alkoholu w ciągu tygodnia po zabiegu.

Najczęstszymi efektami ubocznymi doświadczanymi przez pacjentów podnoszących nici są obrzęk i tkliwość po zabiegu. Zaleca się unikanie przyjmowania leków przeciwzapalnych oraz witamin rozrzedzających krew przez pierwsze siedem dni po zabiegu. Powinni również unikać wszelkich form aktywności fizycznej oraz zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych przez co najmniej dwa tygodnie.

Niezależnie od tego, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu podnoszenia nici, powinieneś porozmawiać z lekarzem, aby ustalić, czy ta procedura jest dla Ciebie odpowiednia. W końcu płacisz lekarzowi za zabieg kosmetyczny i powinnaś być przygotowana na odczuwanie pewnego dyskomfortu. Jeśli masz chorobę związaną z krzepnięciem krwi, lekarz może zalecić inny sposób leczenia.

Zabieg podnoszenia nici jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry. Może on pomóc w napięciu skóry, podniesieniu jowls i policzków. Nici będą rozpuszczać się w skórze i stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Ostatecznie, w wyniku tego zabiegu zobaczysz dłużej utrzymujące się rezultaty.

lifting nićmi PDO jest zabiegiem bezpiecznym. Materiał, z którego wykonane są nici jest hipoalergiczny i został zatwierdzony przez FDA.

Pobieranie kolagenu po liftingu nićmi

Lifting nićmi to zabieg kosmetyczny, który może przywrócić młodzieńcze kontury policzków. Zabieg nie jest bolesny i wymaga niewielkiego lub zerowego czasu rekonwalescencji. Można go wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie. Ponadto, zabieg ten jest szybki i wymaga niewielkiego czasu przestoju, więc nie będzie kolidował z codzienną rutyną. Podniesienie nici wymaga miejscowego znieczulenia, aby procedura była jak najbardziej komfortowa.

Rezultaty liftingu nićmi mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy lub rok, w zależności od techniki i lekarza. Pacjenci w wieku 40 i 50 lat z łagodną do umiarkowanej wiotkością skóry są idealnymi kandydatami do zabiegu. Istnieje jednak pewne ryzyko związane z zabiegiem. Na przykład, niewłaściwie umieszczone nici mogą ulec zerwaniu pod wpływem zbyt dużego napięcia, zmniejszając efekt liftingu.

Chociaż zabieg liftingu nićmi nie daje natychmiastowych efektów, większość pacjentów zauważa poprawę napięcia skóry po tygodniu lub dwóch. Rezultaty osiągają zwykle szczyt między szóstym a dwunastym tygodniem i utrzymują się do dwóch lat. W miarę tworzenia się nowego kolagenu, leczony obszar będzie stopniowo powracał do swojego młodzieńczego stanu.

Pacjenci powinni unikać energicznych ćwiczeń przez siedem dni po zabiegu. U niektórych osób występuje uczucie kłucia i ciągnięcia, co jest uważane za normalne i może być leczone za pomocą leków dostępnych bez recepty. Pacjenci, którzy nie są w stanie uniknąć aktywności fizycznej, powinni przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe przez jeden tydzień. Ponadto pacjenci powinni unikać przyjmowania leków przeciwzakrzepowych lub witamin rozrzedzających krew przez 10 dni.

Lifting nićmi jest świetną alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy. Zabieg ten stymuluje produkcję kolagenu w głębokich warstwach skóry. Rezultaty są długotrwałe i stale się poprawiają. Lekarz wykonujący zabieg liftingu nicią w Seven Heart Medspa jest lekarzem z podwójnym certyfikatem i ekspertem w zakresie procedur anti-aging.

Podnoszenie nici PDO zostało szeroko wykorzystane w celach medycznych i jest zatwierdzone przez FDA. Materiały stosowane w tych niciach są hipoalergiczne i spełniają standardy United States Pharmacopeia. Istnieją różne rodzaje nici, które lekarze mogą stosować, więc wybór odpowiedniego dla Twojego typu skóry będzie zależał od wyników, które chcesz. Na przykład cienkie nici mogą podnieść obwisłe policzki i konturować linię szczęki, natomiast grube nici mogą podnieść skórę wzdłuż szyi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top