Który rodzaj peelingu jest najbardziej naturalny? Odpowiedź eksperta

Który rodzaj peelingu jest najbardziej naturalny? Odpowiedź eksperta

Peeling wykonuje się za pomocą kwasów. Możesz wybrać jeden kwas lub kombinację kwasów. Kwasy te pochodzą z naturalnych źródeł, takich jak trzcina cukrowa, mleko, migdały i kwas mlekowy. Kwasy te mogą być stosowane do usuwania nadmiaru skóry i odmładzania skóry.

Głębokie peelingi chemiczne

Peeling chemiczny można wykonać na skórze, co jest jednym z powodów jego popularności. Ale jeśli rozważasz poddanie się tej procedurze, jest kilka rzeczy, które powinnaś najpierw wiedzieć. Przede wszystkim, peelingi chemiczne mogą powodować tymczasową wrażliwość. W związku z tym, po zabiegu należy stosować krem z filtrem o szerokim spektrum działania i ograniczyć czas przebywania na słońcu. Po drugie, powinnaś poinformować swojego dermatologa o wszystkich lekach i produktach do pielęgnacji skóry, które stosujesz. W ten sposób unikniesz konfliktów między nimi. Po trzecie, powinnaś zaplanować swój peeling w odstępie co najmniej dwóch tygodni od innych zabiegów.

Ogólnie rzecz biorąc, działanie peelingu chemicznego polega na podniesieniu poziomu pH skóry. Normalna skóra ma pH 5,5. Zmiana pH powoduje rozluźnienie wiązań, które utrzymują martwe komórki skóry ze zdrowymi komórkami skóry. W rezultacie martwy naskórek zejdzie, odsłaniając znajdującą się pod nim zdrową skórę. Proces ten wspomaga również wzrost nowych komórek skóry.

Istnieje wiele rodzajów peelingów chemicznych i powinnaś znaleźć ten, który odpowiada Twojemu typowi skóry. Przed wykonaniem peelingu chemicznego należy przeprowadzić badania i konsultacje z licencjonowanym kosmetologiem. Twoja pielęgnacja skóry jest ważna i nie jest to coś, co należy traktować lekko.

Głęboki peeling chemiczny to niechirurgiczny zabieg, który odnawia skórę uszkodzoną przez słońce. Nowoczesna nauka stojąca za tą procedurą rozpoczęła się podczas I wojny światowej, kiedy to francuski lekarz zauważył, że fenol zmniejsza zmarszczki na twarzy. Praktyka ta szybko rozprzestrzeniła się w Stanach Zjednoczonych i Francji, gdzie świeccy peelingu przyjęli tę technikę i stosowali ją jako zabieg kosmetyczny.

Jessnera Peeling

Jessnera to delikatny, ale skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Zapewnia wyraźniejszą, jaśniejszą cerę z gładszą teksturą i mniejszą ilością przebarwień. Pomaga również zmniejszyć wygląd linii i blizn. Zabieg wymaga jednak kilku sesji i istnieje ryzyko wystąpienia zaczerwienienia. Przed poddaniem się zabiegowi zaleca się omówienie go z dermatologiem lub estetykiem.

Przed wykonaniem peelingu Jessnera, ważne jest, aby dobrze zadbać o skórę i przestrzegać planu pielęgnacji skóry przed zabiegiem. Przez tydzień przed zabiegiem należy unikać nadmiernego promieniowania UV oraz stosować miejscowo retinoidy, które przyspieszają obrót komórek i złuszczanie.

Innym rodzajem peelingu jest peeling chemiczny. W przeciwieństwie do peelingu naturalnego, peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę roztworu chemicznego. Działa on poprzez rozpuszczenie komórek skóry, które powodują pigmentację. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinieneś najpierw skonsultować się z dermatologiem. Ponadto, istnieje ryzyko związane z peelingami chemicznymi.

Peeling Jessnera jest bardziej skuteczny niż inne peelingi, ponieważ poprawia zdrowie skóry poprzez usunięcie uszkodzonych komórek skóry. Ten rodzaj peelingu poprawia również ton i teksturę skóry. Może pomóc w zmniejszeniu umiarkowanego do ciężkiego trądziku. Może być również korzystny dla osób z melasmą, bliznami i uszkodzeniami aktynicznymi. Peelingi Jessnera mogą być stosowane w połączeniu z innymi zabiegami, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

Przed zastosowaniem peelingu Jessnera należy koniecznie skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej i zrozumieć ryzyko. Peelingi Jessnera mogą wymagać przestrzegania określonego schematu pielęgnacji skóry przez dwa do czterech tygodni przed zabiegiem, co zminimalizuje wszelkie skutki uboczne i zwiększy skuteczność zabiegu. Po zakończeniu zabiegu skóra będzie odświeżona, wyrównana i pełna blasku. Oprócz starannej pielęgnacji skóry, peelingi Jessner wymagają codziennego stosowania kremu z filtrem przeciwsłonecznym z ochroną SPF 30. Niezbędny jest również krem nawilżający, który zapewni skórze odpowiednie nawilżenie. Po wykonaniu peelingu należy zastosować Aquaphor Healing Ointment, aby wspomóc gojenie się skóry.

Mandelic peel

Peelingi kwasem migdałowym mogą pomóc w leczeniu drobnych linii i zmarszczek i są odpowiednie dla typów skóry Fitzpatricka od I do VI. Kwas rozpuszcza kleistą strukturę między komórkami skóry, wspomagając szybką odnowę komórek i produkcję kolagenu. Peelingi mandelinowe są delikatne dla skóry i wymagają jedynie trzech do siedmiu sesji, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Peelingi mandeliczne nie wymagają przestojów i nie powodują powstawania płatków. Dzięki temu są idealne dla każdego, kto chce uzyskać świecącą skórę.

Peelingi mandeliczne są łagodniejsze niż inne rodzaje peelingów. Kwas migdałowy wspomaga obrót komórkowy i pomaga zminimalizować widoczność uszkodzeń słonecznych i drobnych zmarszczek. Kwas ten jest również bardzo skuteczny w redukcji ciemnych plam i hiperpigmentacji. Peeling mandelinowy jest również doskonałym wyborem dla skóry wrażliwej.

Peelingi kwasem migdałowym są łagodniejsze niż peelingi glikolowe, ale nadal skuteczne w leczeniu uszkodzonej skóry. Są świetne dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z peelingów chemicznych lub tych, które chcą poprawić stan zdrowia swojej skóry. Peelingi mandeliczne są bezpieczne dla osób o wrażliwej skórze, ale zawsze należy zasięgnąć porady dermatologa przed poddaniem się nowemu zabiegowi na twarz.

Peelingi mandeliczne nie są bolesne i są bezpieczne dla większości osób. Należy jednak skonsultować się z dermatologiem przed zastosowaniem kwasu migdałowego z lekami miejscowymi dostępnymi na receptę. Stosowanie kwasu migdałowego jako samodzielnego zabiegu nie jest zalecane u osób z zimnymi owrzodzeniami.

Peelingi kwasem migdałowym mają stosunkowo łagodny wpływ na skórę, ale nie należy ich stosować w połączeniu z innymi peelingami chemicznymi. Nadużywanie ich może prowadzić do powstawania wyprysków i wrażliwości skóry. Przed ich użyciem zawsze należy skonsultować się z dermatologiem, a po zabiegu zastosować krem nawilżający. Kwas ten może również podrażniać skórę, dlatego najlepiej unikać ekspozycji na słońce po zastosowaniu peelingu kwasem migdałowym.

Retinol peel

Retinol jest skutecznym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry. Pomaga skórze zregenerować się i odblokować pory. Wnika głęboko w skórę, aby pobudzić wzrost nowych komórek. Może być również stosowany jako peeling w celu poprawy wyglądu drobnych linii i zmarszczek.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas stosowania peelingów z retinolem. Po pierwsze, osoby o wrażliwej skórze powinny unikać produktów zawierających kwas salicylowy lub glikolowy. Złuszczanie się skóry spowodowane retinolem jest zazwyczaj tymczasowe i ustępuje wraz z przystosowaniem się skóry do zabiegu.

Peelingi chemiczne działają poprzez zwiększenie produkcji kolagenu w skórze. Zwiększa to elastyczność skóry, a tym samym pomaga utrzymać zmarszczki na dystans. W rezultacie może pomóc przywrócić skórze młody wygląd. Po drugie, pomaga zmniejszyć przebarwienia i wspomaga wzrost nowej skóry.

Jeśli planujesz poddać się zabiegowi peelingu chemicznego, powinnaś unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych przez co najmniej siedem do dziesięciu dni po zabiegu. Należy również kontynuować stosowanie kremu z filtrem o szerokim spektrum działania, aby chronić skórę. Dwa razy dziennie należy stosować ochronny krem nawilżający, aby zminimalizować widoczność złuszczania. Wreszcie, ważne jest, aby unikać elektrolizy, woskowania twarzy i depilatorów przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.

Jeśli rozważasz wykonanie peelingu chemicznego, powinieneś skonsultować się z dermatologiem. Rodzaj peelingu, który otrzymasz, będzie zależał od rodzaju skóry i jej stanu. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg będzie trwał około 20 minut. Do nałożenia roztworu na skórę używa się pędzla lub wacika. Po tym czasie zauważysz gładszą, jaśniejszą i zdrowiej wyglądającą skórę.

Peelingi chemiczne mogą powodować blizny na niektórych obszarach twarzy. Jednak większość osób może poddać się temu zabiegowi bez żadnych skutków ubocznych. Jednak pacjenci o ciemnej skórze mają większe ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych. Z tego powodu dermatolog może zalecić mniej agresywne zabiegi dla osób o ciemniejszej skórze. Należy również skonsultować się z dermatologiem, jeśli niepokoi Cię wrażliwość Twojej skóry.

Peeling fenolowy

Peeling fenolowy jest popularnym wyborem dla pacjentów o jasnej lub jasnej skórze. Może poprawić wygląd skóry twarzy i zmniejszyć głębokie zmarszczki i nierówności pigmentacyjne. Nie jest jednak zalecany dla pacjentów o ciemniejszych odcieniach skóry ze względu na wysokie ryzyko hipopigmentacji. Dodatkowo nie powinien być stosowany u osób z aktywnymi zmianami skórnymi, oparzeniami słonecznymi oraz u osób w ciąży i karmiących piersią.

Peeling fenolowy wykorzystuje chemiczny kwas karbolowy do usunięcia zewnętrznej warstwy skóry i odsłonięcia pod nią nowej, gładszej skóry. Metoda ta jest jednym z najbardziej agresywnych rodzajów peelingu, ale może przynieść imponujące rezultaty. Jest to doskonała opcja dla osób z grubymi zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi lub naroślami przedrakowymi. Może drastycznie poprawić ton skóry, teksturę i pigmentację. Procedura może trwać do tygodnia, ale rezultaty są długotrwałe.

Jednakże pacjenci powinni zachować szczególną ostrożność po wykonaniu peelingu fenolowego. Po zabiegu należy bezwzględnie unikać nadmiernej ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie. Pacjenci muszą stosować krem z filtrem, aby chronić swoją skórę i używać specjalnych bandaży, aby przykryć skórę. Dodatkowo, pacjenci powinni unikać większości czynności przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Wynika to z faktu, że nowa skóra może mieć inną pigmentację i straci zdolność do opalania. Należy jednak pamiętać, że peelingi fenolowe mogą poprawić wygląd głębokich zmarszczek i blizn potrądzikowych.

Rekonwalescencja po peelingu fenolowym jest długa. Pacjenci powinni spodziewać się, że ich twarz będzie obrzęknięta przez dwa do trzech tygodni po zabiegu i że przez pierwszy tydzień będą przykryci kompresem z soli fizjologicznej. Ważne jest, aby nie skubać skóry podczas złuszczania, ponieważ będzie ona pokryta strupami i będzie się ponownie łuszczyć po zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top