Który peeling jest odżywczy dla skóry?

Który peeling jest odżywczy dla skóry?

Istnieje wiele różnych rodzajów dostępnych peelingów i możesz nie być pewna, który z nich jest najlepszy dla Twojej skóry. W tym artykule omówimy kwas migdałowy, Daily bi-phase peel oraz Chemical peel. Dzięki temu będziesz miała wiedzę, która pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję o tym, który peeling jest dla Ciebie odpowiedni.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to popularny sposób na poprawę wyglądu skóry. Proces ten polega na nałożeniu na skórę roztworu, który powoduje łagodne lub umiarkowane uczucie szczypania. Następnie środek chemiczny jest zmywany z twarzy roztworem neutralizującym. Po kilku minutach uczucie szczypania zniknie. Niektóre peelingi chemiczne neutralizują się same, ale niektóre mogą pozostać na skórze przez kilka godzin, a nawet dni.

Peelingi chemiczne działają poprzez usunięcie najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. W ten sposób odsłania się nowa warstwa skóry. Peelingi te są również sygnałem dla organizmu do uruchomienia własnych mechanizmów naprawczych i leczniczych. Skutkuje to zwiększoną produkcją kolagenu i elastyny. Następuje również odnowa komórek.

Peelingi chemiczne mogą być ukierunkowane na konkretne problemy, takie jak drobne linie, zmarszczki i plamy posłoneczne. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni peeling dla danego typu skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę, wybór peelingu chemicznego z niewłaściwymi składnikami może uszkodzić skórę lub wywołać inne skutki uboczne. Należy również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce po zabiegu.

Peelingi enzymatyczne

Peelingi enzymatyczne mogą pomóc Twojej skórze poprzez usunięcie martwych komórek skóry, zrównoważenie poziomu pH skóry i jej nawilżenie. Idealnie, ludzka skóra jest lekko kwaśna, w zakresie od 4,7 do 5,7. Kwasowość ta tworzy barierę, która pomaga zatrzymać wilgoć w skórze i utrzymuje szkodliwe mikroby na zewnątrz.

Peelingi enzymatyczne są doskonałym uzupełnieniem każdego programu pielęgnacji skóry. Są również łagodne dla skóry, co czyni je idealnymi dla skóry wrażliwej. Możesz stosować peelingi enzymatyczne samodzielnie lub w połączeniu z kwasami. Niektóre z nich zawierają enzymy owocowe, podczas gdy inne mają mieszankę wielu z nich.

Peelingi enzymatyczne to delikatny sposób na pozbycie się martwych komórek skóry. Nie powodują one żadnych przestojów i mogą być łatwo dodane do regularnej rutyny pielęgnacyjnej. Peelingi enzymatyczne pozostawiają skórę gładką i bardziej miękką, co ułatwia nakładanie makijażu i kremu nawilżającego. Mogą one również zmniejszyć stan zapalny trądziku. Peelingi enzymatyczne sprzyjają również gojeniu się wyprysków i minimalizują widoczność blizn.

Peelingi enzymatyczne są łagodniejsze niż peelingi chemiczne i są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Istnieją jednak pewne zagrożenia związane z tymi peelingami. Niektóre składniki tych peelingów mogą wywołać reakcję alergiczną u niektórych osób. Peeling kwasem migdałowym

Peeling kwasem migdałowym jest procesem delikatnym i odżywczym dla skóry. Roztwór peelingujący zawiera 40% kwasu migdałowego i powinien być nakładany za pomocą pędzelka. Peeling można pozostawić na skórze do pięciu minut w zależności od wrażliwości i stanu skóry. Po peelingu możesz zastosować krem neutralizujący lub krem nawilżający. Peelingi z kwasem migdałowym mają pewne skutki uboczne, w tym niewielkie mrowienie lub pieczenie.

Peeling kwasem migdałowym jest łagodniejszy niż inne chemiczne środki złuszczające, co oznacza, że jest lepszy dla skóry wrażliwej. Kwas migdałowy nie jest tak głęboko wchłaniany przez skórę, dzięki czemu jest mniej drażniący. Ponadto, kwas migdałowy ma mniejsze cząsteczki, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni dla osób o suchej, wrażliwej skórze.

Peeling kwasem migdałowym może być wykonany przy użyciu produktów dostępnych bez recepty, ale specjaliści zalecają, aby zacząć od niskiego stężenia kwasu migdałowego i pracować w górę. W ten sposób unikniesz podrażnień i konieczności przerwania stosowania na kilka dni.

Codzienny peeling dwufazowy

Peeling dwufazowy to zdrowy sposób na codzienne odświeżenie skóry. Zawiera zarówno AHAs i BHAs, jak i dwa lipidy, aby uzupełnić skórę i wspierać odnowę komórek. Zawiera również adaptogenną świętą bazylię, która osłania wolne rodniki i koi skórę. Jego dwufazowa formuła stymuluje regenerację komórek o 33 procent w ciągu tygodnia, a także zmiękcza zmarszczki i drobne linie.

Murad Replenishing Multi-Acid Peel jest świetny dla skóry, ponieważ pomaga jej odzyskać siły po starzeniu się oraz poprawia jej teksturę i jasność. Jego formuła jest na tyle łagodna, że można go stosować do większości rodzajów skóry, a zawarte w nim składniki pomagają przywrócić skórze jej naturalną barierę ochronną. Święta bazylia i bisabolol zapewniają ochronę antyoksydacyjną, a kojące lipidy nawadniają i uzupełniają niezbędne kwasy tłuszczowe omega. Peeling ten jest wystarczająco delikatny, aby stosować go codziennie i może być stosowany do skóry wrażliwej.

Murad Replenishing Multi-Acid Peel to codzienny peeling będący produktem dwufazowym, który przed użyciem należy wstrząsnąć. Peeling jest połączeniem kwasu glikolowego, mlekowego i salicylowego. Posiada również składniki adaptogenne, które pomagają skórze naprawić się po peelingu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top