Jaki rodzaj peelingu należy wybrać dla skóry suchej? Kilka wskazówek

Jaki rodzaj peelingu należy wybrać dla skóry suchej? Kilka wskazówek

Jeśli masz skórę suchą, dostępnych jest kilka różnych rodzajów peelingów. Możesz wybrać peeling TCA, Jessner lub Lactic. Istnieją również różne rodzaje pielęgnacji po peelingu, które omówi z Tobą Twój estetyk.

Peel Jessnera

Peel Jessnera to peeling chemiczny z 14-procentowym kwasem salicylowym. Kwas salicylowy należy do rodziny beta-hydroksykwasów (BHA) i wnika w skórę, aby usunąć górną warstwę martwych komórek skóry. Kwas ten jest podobny do alfa hydroksykwasów, ale ma inną strukturę. Oba zawierają dwa atomy węgla, co pomaga im rozpuszczać keratynę, naturalny klej skóry.

Ten peeling chemiczny jest nakładany na skórę warstwowo. Jego aktywny składnik wywołuje reakcję zapalną w zewnętrznych warstwach skóry, która usuwa martwe komórki naskórka i prowadzi do gładszej, bardziej jednolitej skóry. Zmniejsza również widoczność blizn i zmarszczek oraz pomaga rozjaśnić koloryt skóry. Peeling Jessnera jest wystarczająco delikatny dla osób o każdym typie skóry. Jeśli jednak masz wrażliwą skórę, ten peeling chemiczny może nie być dla Ciebie odpowiedni.

Działanie peelingu Jessnera dla skóry suchej może trwać do tygodnia. Po zabiegu skóra może być napięta i zaczerwieniona. W tym czasie należy unikać stosowania produktów na bazie wody. Po zabiegu można zastosować maseczkę łagodzącą. Proces złuszczania potrwa około pięciu do siedmiu dni, a zabieg można powtarzać dowolną ilość razy.

Przed wykonaniem peelingu należy przestrzegać zasad pielęgnacji skóry przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Procedura ta może obejmować nałożenie na twarz kremu lub żelu z retinolem. Zwiększy to obrót komórkowy i pomoże peelingowi wniknąć głębiej w skórę. Przed wykonaniem peelingu Jessner należy również przemyć twarz glikolowym środkiem oczyszczającym.

TCA peel

Przede wszystkim zawsze powinnaś wybrać peeling, który będzie odpowiedni dla Twojej skóry. Większość osób najlepiej toleruje peelingi TCA w niskim stężeniu, ale istnieją pewne środki ostrożności, których powinnaś przestrzegać, aby doświadczenie było bardziej komfortowe. Aby zminimalizować ewentualne ryzyko lub dyskomfort po peelingu, dwa razy dziennie używaj łagodzącego kremu nawilżającego. Unikaj również kwaśnych pokarmów. Zminimalizuje to ryzyko powstania blizn lub strupów.

Przed wykonaniem peelingu TCA, należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej na temat tego, jaki rodzaj peelingu będzie działał najlepiej dla Twojego typu skóry. Peelingi TCA mogą powodować lekkie mrowienie, ale jest ono tymczasowe. Możesz również zdecydować się na krem na bazie AHA zamiast Retin-A. Niektóre osoby decydują się na połączenie peelingu opartego na kwasach AHA z peelingiem TCA, aby rozwiązać problem plam lub pigmentacji.

Przed poddaniem się zabiegowi peelingu, ważne jest, aby poznać jego składniki. Dobry specjalista od pielęgnacji skóry powinien być w stanie wyjaśnić skutki uboczne peelingu chemicznego. Powinnaś również wiedzieć, że rezultaty peelingu utrzymują się tylko przez krótki czas i powinnaś spodziewać się wielokrotnych aplikacji.

Jeśli w przeszłości chorowałaś na przeziębienie, przed zabiegiem może być konieczne zażycie leku przeciwwirusowego. Acyklowir (Zovirax) przyjmuje się na dwa do jednego tygodnia przed peelingiem i do dwóch tygodni po nim.

Peeling mlekowy

Peeling kwasem mlekowym to zabieg złuszczający, w którym na skórę nakładany jest roztwór kwasu mlekowego. Jego stężenie jest kontrolowane, aby zminimalizować ewentualne skutki uboczne. Roztwór nakłada się na skórę po jej odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu, a następnie pozostawia na określony czas, po czym następuje jego neutralizacja. Peeling może być stosowany raz lub dwa razy w tygodniu i jest bezpieczny do stosowania nawet w czasie ciąży i laktacji. Zawiera wysokiej czystości kwas mlekowy i inne składniki, takie jak gliceryna, alkohol benzylowy, alantoina i glikol butylenowy. Składniki te będą również nawilżać skórę, zapewniając jej gładkość i brak podrażnień.

Stosowany miejscowo kwas mlekowy może powodować lekkie mrowienie lub pieczenie. Choć nie jest to oznaka jego skuteczności, warto kierować się najlepszą oceną podczas stosowania produktu. Jeśli kwas powoduje jakikolwiek dyskomfort, należy go natychmiast zmyć. Jeśli odczucie jest poważne, należy zasięgnąć porady lekarza dermatologa lub estetyka. Kwas jest ogólnie bezpieczny do stosowania miejscowego w stężeniach do 10%. Do uzyskania pożądanych rezultatów może być konieczna kuracja zawierająca wyższe stężenia.

Chociaż kwas mlekowy jest łagodnym kwasem, może być szkodliwy dla skóry wrażliwej. Z tego powodu często łączy się go z witaminą C, która chroni skórę przed kwasem mlekowym, dzięki czemu jest on bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Jednak, ponieważ występuje naturalnie w skórze, może być dobrym dodatkiem do Twojej rutyny pielęgnacyjnej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top