Kiedy mogę się ogolić po zabiegu depilacji laserowej?

Jaki rodzaj peelingu stosować na zaskórniki? Kilka sugestii

Być może już zadałeś sobie pytanie, kiedy mogę się ogolić po zabiegu depilacji laserowej, ale są pewne środki ostrożności, które powinieneś podjąć po zabiegu. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie czystej, ostrej maszynki do golenia, ale należy unikać zbyt mocnego nacisku. Po goleniu należy nałożyć na leczony obszar olejek do ciała, krem nawilżający lub żel aloesowy.

Golenie twarzy

Jeśli planujesz golenie twarzy, najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że Twoja twarz jest czysta. Ułatwi to proces golenia, a także sprawi, że Twoja skóra będzie gładsza. Ponadto, golenie twarzy raz lub dwa razy w tygodniu pozwoli zachować zdrowy wygląd skóry.

Aby przygotować twarz do golenia, należy najpierw użyć delikatnego mydła lub kremu do golenia. Wskazane jest również użycie nawilżającego balsamu lub kremu po goleniu twarzy. Należy również pamiętać, aby używać maszynki do golenia o prostej krawędzi z jednym ostrzem, aby uniknąć jakichkolwiek zadraśnięć lub zacięć. Maszynki te są czasami nazywane maszynkami do golenia brwi lub maszynkami do golenia twarzy dla kobiet.

Nie powinieneś golić twarzy, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa. Jeśli to zrobisz, możesz skończyć z wrastającymi włoskami i wysypką. Ponadto, golenie twarzy może uszkodzić barierę wilgoci skóry, co może powodować podrażnienia i nierówności. Dobrym pomysłem jest również umycie twarzy po goleniu i użycie płynu do mycia twarzy bez siarczanów.

Gdy już odpowiednio oczyścisz twarz, możesz użyć preparatu oczyszczającego bez mydła. Ten produkt usunie nadmiar oleju i zanieczyszczeń na Twojej twarzy. Nie zawiera też substancji zapachowych, barwników ani innych składników. Jest również nawilżający, więc pozostawi Twoją twarz wyglądającą świeżo i miękko.

Po oczyszczeniu twarzy, możesz ogolić twarz w domu. Najlepiej jest unikać stosowania produktów do pielęgnacji skóry lub makijażu przez kilka godzin po goleniu. Jeśli jednak Twoja twarz jest zbyt wrażliwa, możesz po tym zabiegu użyć toniku, który pomoże Ci ukoić skórę.

To, czy używać maszynki jednorazowej czy elektrycznej, zależy od Twoich osobistych preferencji. Dla skóry wrażliwej najlepsza jest maszynka przeznaczona do golenia włosów na twarzy. Zapobiegnie ona również wrastaniu włosków i podrażnieniom skóry. Zaleca się używanie czystej maszynki po goleniu, aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, goląc twarz, najlepiej wybrać się na zabieg dermaplaningu. Są one delikatne i bezpieczne dla większości typów skóry. Jeśli jednak masz wyjątkowo wrażliwą skórę, powinnaś skonsultować się z dermatologiem. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz wypróbować produkty Gillette z serii SkinGuard Sensitive.

Laserowe usuwanie włosów

Zabieg laserowy jest tymczasowy, a po zabiegu nie jest konieczne golenie. Po zabiegu ważne jest, aby nie golić leczonego obszaru przez dwa do trzech dni, aby mieszki włosowe mogły się zregenerować. Złuszczanie skóry w tym czasie pomoże zrzucić włoski.

Po zabiegu ważne jest, aby unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. Laser używany do leczenia włosów będzie podrażniał skórę, dlatego najlepiej ograniczyć ekspozycję na słońce. Ważne jest również stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o SPF 50 lub wyższym. W tym czasie należy również unikać stosowania produktów perfumowanych lub makijażu mineralnego.

Następnego dnia po depilacji laserowej może Cię kusić, aby ogolić obszar poddany zabiegowi. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ możesz zauważyć nowe włosy. Ponadto ważne jest, aby nie woskować ani nie golić leczonego obszaru przed upływem 48 godzin.

Po depilacji laserowej Twoja skóra będzie lekko opuchnięta i czerwona. Jest to normalny efekt uboczny zabiegu i sygnalizuje, że zabieg działa. Możesz chcieć złuszczyć skórę przed goleniem, aby leczony obszar był wolny od martwego naskórka i uszkodzonych włosków. Złuszczanie może również pomóc w skuteczniejszym goleniu po pierwszej sesji.

Po depilacji laserowej należy odczekać co najmniej tydzień, zanim będzie można ogolić miejsce poddane zabiegowi. Ważne jest, aby nie golić się zbyt szybko po zabiegu, ponieważ może to podrażnić skórę. Ponadto ważne jest, aby stosować ochronę przeciwsłoneczną w obszarze po zabiegu.

Po depilacji laserowej, nadal będziesz musiał golić się, jeśli masz jakieś włoski. Po pierwszej sesji, prawdopodobnie będziesz musiał golić się tylko kilka razy w tygodniu. W międzyczasie należy odczekać co najmniej sześć do ośmiu tygodni, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Laserowe usuwanie włosów jest bardzo bezpieczne i skuteczne. Może jednak powodować niewielkie zaczerwienienie, obrzęk lub pęcherze na leczonym obszarze. Włosy rosną w cyklach, a depilacja laserowa obejmuje włosy w fazach anagenu, katagenu i telogenu. W zależności od rodzaju skóry, może być potrzebnych do sześciu zabiegów, aby osiągnąć 70-90% redukcji wzrostu włosów. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, powinnaś całkowicie unikać depilacji laserowej.

Złuszczanie

Odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Niektórzy eksperci twierdzą, że złuszczanie skóry tuż po goleniu nie jest dobrym pomysłem, ale skóra każdego człowieka jest inna. Złuszczanie przed goleniem może pomóc w usunięciu włosków ze skóry i sprawić, że golenie będzie gładsze. Zmniejsza również opór przy goleniu.

Złuszczanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w tygodniu w przypadku skóry normalnej. Osoby z tłustą skórą powinny złuszczać się co drugi dzień. Natomiast osoby ze skórą suchą mogą chcieć zmniejszyć częstotliwość lub skonsultować się z dermatologiem. Złuszczanie powinno być wykonywane z rozwagą, aby nie ryzykować podrażnienia skóry.

Złuszczanie przynosi korzyści skórze, ponieważ usuwa martwe komórki skóry i umożliwia przenikanie pod nie substancji nawilżających. Dzięki temu Twoja skóra stanie się gładsza i zmniejszy się widoczność drobnych linii, zmarszczek i ciemnych plam. Pomoże również zmniejszyć ryzyko wrastania włosków.

Głównym powodem złuszczania skóry jest utrzymanie jej w czystości. Złuszczanie usuwa z porów nagromadzone martwe komórki skóry i zanieczyszczenia. Zapobiega to również zakażaniu skóry przez bakterie. Po złuszczeniu możesz bezpiecznie ogolić twarz.

Używanie ciepłej wody przed goleniem jest bardzo ważne. Pozwala to na otwarcie porów i zmiękczenie skóry przed goleniem. Możesz również użyć olejku przed goleniem, aby odżywić skórę przed goleniem. Niektóre olejki przed goleniem mają nawet właściwości antybakteryjne. Olejki te ułatwiają golenie i zmniejszają ryzyko zacięć i podrażnień.

Golenie

Po zabiegu depilacji laserowej niezwykle istotne jest ogolenie tego obszaru. Zapobiega to urazom termicznym i pozwala laserowi dotrzeć do mieszka włosowego. Dodatkowo, jeśli obszar jest ogolony, daje to czas na zagojenie się skóry. Golenie obszaru przed zabiegiem pomaga również zapobiegać odrastaniu włosów w przyszłości.

Golenie obszaru przed zabiegiem laserowym jest niezbędne do usunięcia włosów ponad powierzchnię skóry i umożliwia jej prawidłowe gojenie. Należy używać elektrycznej maszynki do golenia, aby zminimalizować ryzyko powstania nierówności, a przed goleniem złuszczać skórę. Ważne jest również, aby unikać stosowania kremu nawilżającego na ten obszar, ponieważ może on zakłócić wyniki depilacji laserowej.

Należy również unikać używania dezodorantu przez następne siedem dni. Należy również unikać gorących kąpieli, sauny i jacuzzi, które zawierają chlor. Laser również może wywołać reakcję, dlatego ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza. Stosowanie miejscowego kremu znieczulającego i okładów z lodu po zabiegu pomoże złagodzić ewentualny ból lub obrzęk.

Po przejściu zabiegu depilacji laserowej należy odczekać cztery do pięciu dni przed ponownym goleniem. W tym czasie należy unikać ekspozycji na słońce, nosić blokadę przeciwsłoneczną i stosować aloes na tym obszarze. Ważne jest również, aby nie drapać tego obszaru i stosować maść aloesową w celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku.

Po zabiegu depilacji laserowej obszar ten będzie wyjątkowo wrażliwy. Należy unikać słońca, jeśli to możliwe, przez co najmniej miesiąc. Jeśli planujesz wyjść na zewnątrz następnego dnia, pamiętaj o użyciu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. W tym okresie włosy będą zrzucane. Jednak ich odrastanie zajmie od kilku dni do kilku tygodni. Grubość i gęstość włosów również będzie miała wpływ na wynik.

Należy pamiętać, że golenie po depilacji laserowej pozostawi zarost. Ważne jest również, aby powstrzymać się od woskowania i skubania w ciągu 48 godzin po zabiegu. Laser będzie działał na korzeń mieszka włosowego, a nie na jego powierzchnię.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top