Depilacja laserem – nie musisz czekać do jesieni

depilacja laserem

Funkcjonuje powszechne przekonanie, że najlepszą porą na depilację laserem jest jesień oraz zima, ewentualnie wczesna wiosna. Tymczasem zabieg ten można bezpiecznie wykonywać przez cały rok. Warunkiem jest rezygnacja z opalania skóry oraz stosowanie kremu z filtrem przed każdym wyjściem z domu. Nie czekaj do jesieni, jeśli chcesz profesjonalnie zadbać o swoją skórę.

Jaka pora roku jest odpowiednia na depilację laserem?

Każda pora roku jest dobra na to, by o siebie zadbać i rozpocząć serię zabiegów depilacji laserem – wyjaśniają specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki. Pora roku nie ma większego znaczenia, gdy chcesz pozbyć się owłosienia z miejsca, które zazwyczaj nie jest wystawiane na słońce, np. obszar pod pachami. Jeśli nie jesteś fanką opalania i jesteś w stanie ochronić swoją skórę po zabiegu przed szkodliwym promieniowaniem, to nie ma powodów, żebyś rezygnowała z epilacji latem. Jeśli natomiast nie wyobrażasz sobie okresu wakacyjnego bez brązowej opalenizny, to rzeczywiście najlepszą porą na depilację laserem dla Ciebie będzie jesień.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserem to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której kosmetolog wyklucza u pacjenta ewentualne przeciwwskazania do epilacji. Ustala również liczbę oraz częstotliwość sesji potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów. Przed pierwszą sesją konieczne jest precyzyjne dostosowanie parametrów lasera do potrzeb skóry danego pacjenta. Dzięki temu zabieg ten można bezpiecznie wykonać u osób o różnych odcieniach karnacji.  

Laserowa depilacja opiera się na selektywnej fototermolizie, podczas której energia absorbowana jest przez mieszek włosowy. Macierz włosa wraz z otaczającymi drobnymi naczyniami krwionośnymi zostaje podgrzana i nieodwracalnie zniszczona, natomiast tkanki otaczające zostają nienaruszone. Laser do depilacji działa tylko na włosy w fazie anagenu (aktywnego wzrostu), dlatego zawsze konieczna jest seria zabiegów. Zwykle potrzebnych jest od 6 do 8 zabiegów, aby całkowicie pozbyć się włosów z danego obszaru. Odstępy pomiędzy zabiegami zależą od depilowanego obszaru: w przypadku twarzy, szyi, karku to 4 tygodnie, górnych partii ciała, bikini, pośladków – 6 tygodni, a nóg i pleców – 8 tygodni. Zatem jeśli nawet rozpoczniesz depilację laserem jesienią, to musisz liczyć się z tym, że serię zabiegów będziesz prawdopodobnie kontynuować jeszcze latem.

Pielęgnacja i ochrona skóry po laserowym usuwaniu owłosienia

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserem na skórze może wystąpić zaczerwienienie, które należy łagodzić zaleconymi przez kosmetologa preparatami (np. na bazie aloesu) oraz zimnymi okładami. Podczas gojenia obszar po epilacji musi być traktowany ze szczególną delikatnością. Nie należy go trzeć ani drapać. Unikaj bardzo gorących kąpieli, pryszniców, łaźni parowych lub saun i nie pływaj w silnie chlorowanej wodzie przez dwa, trzy dni po zabiegu. Nie używaj kremów wybielających ani produktów perfumeryjnych przez 24 do 48 godzin. Unikaj złuszczania lub peelingu przez tydzień. Po depilacji laserowej nóg staraj się unikać noszenia obcisłych ubrań przez dwa lub trzy dni.

Najważniejszą zasadą, jakiej należy przestrzegać przed, w trakcie oraz po depilacji laserem, jest ochrona przeciwsłoneczna. Nie wystawiaj leczonego obszaru na działanie słońca lub solarium. Kiedy nie da się uniknąć ekspozycji na słońce, stosuj filtr przeciwsłoneczny, co najmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50, który całkowicie blokuje promieniowanie UVA i UVB.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserem zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top