Jak wykonać peeling biologiczny w domu

Jak wykonać peeling biologiczny w domu

Peelingi chemiczne, znane również jako bio peelingi, są jednym z najpopularniejszych zabiegów w branży kosmetycznej. Obejmują one wykorzystanie kwasu glikolowego, nadtlenku wodoru i wazeliny. Choć mogą być drogie, są skuteczne dla większości typów skóry. Jeśli rozważasz wypróbowanie go w domu, oto kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć.

Peelingi chemiczne

Przed próbą wykonania własnego peelingu chemicznego, upewnij się, że jesteś świadoma zagrożeń z nim związanych. Zabieg ten nie jest bezpieczny dla osób z pewnymi schorzeniami. Na przykład, jeśli masz egzemę, łuszczycę lub trądzik różowaty, należy skonsultować się z dermatologiem. Nie powinnaś również próbować tego zabiegu, jeśli obecnie stosujesz retinol. Ten składnik może sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane działaniem słońca.

Najpierw powinnaś przeprowadzić test płatkowy, aby upewnić się, że Twoja skóra nie jest uczulona na roztwór peelingujący. Test należy wykonać na niewielkim obszarze skóry pod brodą. Nie należy pozostawiać roztworu na dłużej niż 30 sekund i przez jeden dzień monitorować skórę, aby sprawdzić, czy nie wystąpiło zaczerwienienie lub podrażnienie.

Kwas glikolowy

Chociaż peelingi z kwasem glikolowym mogą być drogie, możesz je wykonać w domu za znacznie mniejsze pieniądze. W zależności od tego, ile kwasu użyjesz, Twój peeling będzie trwał od jednego do dwóch tygodni. Wyniki peelingu biologicznego będą widoczne po tym czasie i będą się różnić intensywnością. Profesjonalne peelingi są zazwyczaj bardziej wydajne i mogą trwać od trzech tygodni do kilku miesięcy.

Chociaż peelingi kwasem glikolowym są łagodniejsze niż peelingi profesjonalne, nadal powinny być wykonywane przez profesjonalistę. Należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zabiegu i skonsultować się z licencjonowanym kosmetologiem, jeśli nie jesteś pewna co do opieki po zabiegu.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest substancją chemiczną, która była stosowana w leczeniu trądziku, ran i ciemnych plam na skórze. Jest to silny środek dezynfekujący i wybielający, uwalnia wolne rodniki, które atakują bakterie i patogeny. Im wyższe stężenie, tym silniejsze jego działanie. Jednak wyższe stężenia mogą być toksyczne i drażniące dla skóry. Nie są polecane do bio peelingów.

Nadtlenek wodoru w peelingach biologicznych działa poprzez wspomaganie odrostu skóry i zapobieganie jej złuszczaniu. Daje również efekt liftingu skóry, nadając jej elastyczność i sprężystość. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z peelingiem chemicznym. Nie jest jednak zalecany dla osób z łojotokowym zapaleniem skóry.

Wazelina

Wazelina jest częstym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry. Po raz pierwszy została użyta przez plemię Seneków w XV wieku jako środek ochronny i gojący rany. Obecnie dermatolodzy zalecają stosowanie wazeliny do leczenia suchej skóry, ran chirurgicznych i innych problemów skórnych. Wazelina jest szczególnie przydatna dla pacjentów z egzemą, którzy mają zaburzoną funkcję bariery skórnej. Objawy zaburzeń funkcji bariery skórnej obejmują zaczerwienienie, suchość, łuszczenie i pieczenie.

Wazelina jest produktem naturalnym, który zawiera naturalne oleje mineralne i woski. Pomaga uszczelnić wilgoć, łagodzi skaleczenia i przyspiesza proces gojenia. Chociaż nie ma właściwości przeciwutleniających ani przeciwstarzeniowych, jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą mieć okluzyjny, nawilżający zabieg. Olej mineralny jest również doskonałym środkiem nawilżającym i pomaga wygładzić strukturę skóry.

Phyto Corrective Gel

Phyto Corrective Gel to lekki, bezolejowy żel, który łączy w sobie kwas hialuronowy i mieszankę botaniczną. Jest bezpieczny dla skóry wrażliwej i doskonale sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej. Stosuje się go na skórę rano po oczyszczeniu i tonizacji. Żel nakładamy na skórę małymi, okrężnymi ruchami, po uprzednim zastosowaniu retinolu.

Phyto Corrective Gel zawiera ekstrakty botaniczne, które nawilżają, nawadniają i leczą skórę. Jest to również świetny produkt do stosowania po peelingu chemicznym lub wyprysku. Może być również stosowany przez mężczyzn jako łagodzący żel po goleniu. Phyto Corrective Gel zawiera również ekstrakt z morwy, który pomaga zmniejszyć widoczność przebarwień i sprzyja czystej, świeżej skórze.

Epidermal RepairR

Po wykonaniu peelingu Epidermal RepairR bio należy nawilżyć twarz niekomedogennym kremem nawilżającym. Sprzyjać to będzie gojeniu, a także zminimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień i zaczerwienień. Ponadto, należy unikać używania ściereczek lub szczotek do oczyszczania na obszarze poddanym zabiegowi. Na koniec, unikaj nadmiernego złuszczania. Peelingi chemiczne mogą uszkodzić skórę. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top