Jak soda pomaga na grzybicę paznokci?

Jak soda pomaga na grzybicę paznokci?

Być może słyszałeś, że soda oczyszczona może pomóc w oczyszczeniu paznokci z grzybicy. Podczas gdy jest to prawdą, powinieneś również pamiętać o utrzymaniu stóp w czystości. Należy myć stopy codziennie i utrzymywać suche buty. Soda oczyszczona może również pomóc poprzez wchłanianie wilgoci, chociaż nie sprawi, że Twoje stopy będą całkowicie suche.

Soda oczyszczona neutralizuje zapach stóp

Soda oczyszczona jest niedrogim i skutecznym środkiem na nieprzyjemny zapach stóp. Wystarczy wsypać jej niewielką ilość do butów przed ich założeniem. Po założeniu obuwia można wyjąć saszetkę i pozwolić mu się przewietrzyć. Rozwiązanie to jest szczególnie pomocne w butach sportowych i do chodzenia, które mają tendencję do zbierania zapachu.

Soda oczyszczona może być również zmieszana z olejkami eterycznymi, aby pomóc w zwalczaniu grzybicy paznokci i nadać stopom przyjemny zapach. Metoda ta jest najbardziej skuteczna, gdy powtarza się ją regularnie przez kilka tygodni. Musisz jednak być wytrwała i cierpliwa. Pozbycie się grzyba paznokci u stóp może zająć dużo czasu, więc upewnij się, że jesteś cierpliwy.

Innym świetnym zastosowaniem sody oczyszczonej jest dezodorant. Składnik ten ma neutralne pH, co czyni go doskonałym naturalnym dezodorantem. Nałożenie cienkiej warstwy pasty z sody oczyszczonej na dotknięte miejsca sprawi, że będą one pachniały świeżo i czysto. Może być również stosowana jako dezodorant do butów, pomagając wyeliminować zapach stóp.

Nadtlenek wodoru zabija bakterie

Nadtlenek wodoru jest powszechnie stosowanym w gospodarstwie domowym środkiem chemicznym, który jest używany do dezynfekcji drobnych skaleczeń i ran. Ma on również właściwości przeciwgrzybicze. Oprócz zabijania grzybów, nadtlenek wodoru działa jako środek antyseptyczny i wybielający. Jest również skuteczny w leczeniu grzybicy paznokci.

Oprócz zabijania grzybów, nadtlenek wodoru zabija również bakterie i przywraca równowagę pH skóry. Pomaga również zmniejszyć ból i stan zapalny związany z grzybicą paznokci. Chociaż nadtlenek wodoru jest silnym środkiem dezynfekującym i przeciwgrzybicznym, powinien być stosowany z ostrożnością, ponieważ może uszkodzić skórę.

Jeśli masz wrażliwą skórę, nadtlenek wodoru może powodować uczucie pieczenia i może podrażniać skórę. Stosuj go tylko za radą lekarza. Ważne jest, aby trzymać go z dala od oczu i nie używać go zbyt często. Zawsze pamiętaj, aby po zastosowaniu go dokładnie zmyć.

Inną zaletą nadtlenku wodoru jest to, że pomaga on w dezynfekcji powierzchni i przedmiotów w domu. Chociaż zabija bakterie, może powodować podrażnienie skóry, a nawet podrażnienie oczu. W wysokich stężeniach nadtlenek wodoru może również podrażniać układ oddechowy. Może również uszkodzić narządy wgłębne.

Olejek z drzewa herbacianego zabija grzyba

Olejek z drzewa herbacianego to świetny sposób na leczenie grzyba paznokci. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że musisz odpowiednio przygotować swoje paznokcie przed nałożeniem olejku. Jeśli tego nie zrobisz, nie będzie w stanie dotrzeć do łożyska paznokcia i zabić grzyba. Należy również przyciąć wszelkie zainfekowane części paznokcia, aby olejek mógł prawidłowo dotrzeć do łożyska paznokcia.

Grzybica paznokci jest spowodowana nadmiarem wilgoci w łożysku paznokcia. Jeśli nie osuszasz paznokci po umyciu, stwarzasz idealne środowisko dla rozwoju i rozprzestrzeniania się grzyba. Po umyciu delikatnie osusz paznokcie, ale unikaj energicznego pocierania. Użyj bawełnianego wacika lub czystego, suchego ręcznika, aby je dobrze osuszyć.

Nałóż kilka kropli olejku z drzewa herbacianego na zainfekowane paznokcie u stóp. Być może będziesz musiał zmieszać olejek z olejkiem nośnym, aby zwiększyć jego skuteczność. Idealna proporcja to jedna kropla olejku z drzewa herbacianego na pół łyżeczki oleju nośnego. Możesz powtarzać ten proces codziennie, jeśli chcesz.

Olejek oregano pomaga usunąć grzybicę paznokci

Olejek oregano to olejek eteryczny, który można stosować na paznokcie u stóp, aby usunąć grzybicę paznokci. Zdolność olejku do zabijania grzybów sprawiła, że stał się on popularnym wyborem dla osób, które mają problemy z rozwojem grzybów. Wystarczy nałożyć olejek na zainfekowane paznokcie i pozostawić na 10 do 20 minut.

Olejek z oregano zawiera karwakrol, przeciwutleniacz, który jest skuteczny wobec nawet sześciu rodzajów grzybów i trzech rodzajów bakterii. Może być również stosowany w leczeniu innych problemów. Należy jednak pamiętać, że ten sposób leczenia nie jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów grzybów, ponieważ zioło zawiera silne właściwości przeciwgrzybicze i może podrażniać skórę, jeśli jest stosowane w skoncentrowanej formie.

Olej z oregano może być również stosowany wewnętrznie. Działa on w celu zabicia drożdży candida w organizmie, jednej z podstawowych przyczyn powstawania grzybów. Można kupić różne miejscowe zabiegi grzybicze, które zawierają olej oregano, ale ważne jest, aby upewnić się, że olej jest jakości spożywczej. Również, ważne jest, aby wziąć dawkę zalecaną przez producenta.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top