Grzybica paznokci i pedicure – czy można to zrobić?

Czy mogę pić kawę, gdy mam grzybicę paznokci?

Dla osób z grzybicą paznokci najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie pedicure u profesjonalisty. Dzieje się tak dlatego, że profesjonalista może usunąć infekcję bez ryzyka dla Twojego zdrowia. Procedura ta jest znana jako pedicure medyczny lub medi-pedi i jest wykonywana przez pracownika służby zdrowia, który specjalizuje się w lekach i chorobach stóp. Terapeuci ci zazwyczaj studiują przez cztery lata, zanim zostaną zakwalifikowani do wykonywania tego typu zabiegów.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z

Wykonywanie pedicure podczas gdy masz grzybicę paznokci

Możesz się zastanawiać jak wykonać pedicure podczas gdy masz grzybicę paznokci. Wykonanie pedicure podczas gdy cierpisz na grzybicę paznokci u stóp jest możliwe, ale jest kilka rzeczy, o których powinnaś wiedzieć. Po pierwsze, ważne jest, aby powiedzieć osobie obsługującej paznokcie, że masz infekcję. To da personelowi możliwość zdezynfekowania sprzętu po jego użyciu. Ponadto, będziesz potrzebować antygrzybicznego lakieru do paznokci, aby chronić swoje paznokcie u stóp.

Grzybica paznokci to infekcja grzybicza, która może dotyczyć każdej części stopy, od łożyska paznokcia do samego paznokcia. Choroba ta może być problemem przewlekłym, a jeśli nie potraktujesz jej od razu, będzie ciągle powracać. Ten grzyb rośnie w mokrym, wilgotnym środowisku, więc powinieneś unikać wspólnych pryszniców i basenów. Możesz także unikać zabiegów pedicure, gdy masz grzybicę paznokci u stóp, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju nowej infekcji.

Wykonywanie pedicure podczas gdy cierpisz na grzybicę paznokci jest niebezpieczne ze względu na ryzyko przeniesienia grzybicy paznokci na inne osoby. Oprócz ryzyka dla zdrowia, pedikiurzystki mogą nie być wyposażone w odpowiedni sprzęt do sterylizacji swoich instrumentów.

Innym częstym problemem związanym z pedicure jest zarażanie się infekcjami. Narzędzia używane podczas pedicure nie zawsze są sterylizowane i mogą powodować infekcje palców. Infekcja ta może pojawić się zaraz po wykonaniu pedicure, a może też pojawić się kilka miesięcy później. Lekarz może przepisać Ci antybiotyki lub chirurgicznie usunąć zainfekowany paznokieć.

Kiedy już pozbędziesz się infekcji, jesteś gotowa, by znów cieszyć się pedicure. Musisz jednak upewnić się, że twoje zainfekowane paznokcie u stóp zostały potraktowane lekami przeciwgrzybicznymi lub innym rodzajem leczenia, aby uniknąć dalszej infekcji. Dobrym domowym środkiem jest nadtlenek wodoru, który zwalcza grzyba paznokci i łagodzi infekcję. Możesz również użyć soli morskiej jako naturalnego środka antyseptycznego.

Wykonanie pedicure w salonie

Możesz nie myśleć, że wykonanie pedicure w salonie może spowodować tyle samo szkód, co sam grzyb, ale może. Jeśli doświadczasz grzyba paznokci, będziesz chciał uniknąć chodzenia do salonu paznokci przez kilka miesięcy. Zamiast tego możesz uzyskać pedicure w domu, używając jednorazowych lub tanich narzędzi do paznokci. Pamiętaj, aby zdezynfekować wszelkie narzędzia jednorazowe przy użyciu wysokoprocentowego alkoholu. Pamiętaj też o nawilżeniu stóp po pedicure.

Jeśli zauważysz, że Twoje paznokcie stają się żółte, jest to pewna oznaka grzyba paznokci. Renomowany salon paznokci będzie pracował z tobą, aby pozbyć się infekcji, a także zaoferuje porady, jak zapobiec infekcji w przyszłości. Paznokcie mogą również nieprzyjemnie pachnieć i stać się kruche lub łamliwe. Mogą być nawet obolałe. Lekarz będzie mógł przepisać leki, które pomogą Ci zapobiec dalszym przebarwieniom.

Zanim poddasz się pedicure w salonie z powodu grzybicy paznokci, powinieneś najpierw odwiedzić lekarza i zdiagnozować problem. Technicy paznokci mogą nie być w stanie wykonać pedicure u osób z grzybicą paznokci, ale mogą leczyć grzybicę za pomocą przeciwgrzybicznego lakieru do paznokci. Jeśli stan jest jasny, możesz wrócić do pedicure.

Jeśli martwisz się o ryzyko infekcji z pedicure, możesz poprosić technika o zmianę terminu pedicure, jeśli problem się utrzymuje. Innym sposobem na upewnienie się, że nie masz żadnych problemów ze stopami jest namoczenie ich i wypolerowanie pumeksem. Upewnij się też, że salon odkaża swoje instrumenty i kąpiele stóp przed wykonaniem pedicure.

Obcinanie paznokci u stóp w domu

Możesz rozważyć obcinanie paznokci u stóp w domu z wielu powodów. Zwykły lakier do paznokci zawiera substancje chemiczne, które mogą osłabić Twoje paznokcie, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia infekcji grzybiczych. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać bezpieczny salon paznokci. Na przykład, szukaj salonu, który używa jednorazowych nakładek na umywalki i sterylizuje swoje instrumenty. Należy również unikać salonów, które używają ostrych narzędzi.

Obcinaczki, które wybierzesz powinny być krótkie i proste w przekroju. Unikaj zaokrąglania rogów lub poszarpanych krawędzi, ponieważ może to spowodować wiele bólu i infekcji. Przed obcinaniem możesz również użyć pudru do stóp, aby ochronić łożysko paznokcia przed grzybami.

Powinieneś upewnić się, że moczysz stopy w ciepłej wodzie przed ich obcinaniem. Pomoże to zmiękczyć paznokcie i sprawi, że będą one mniej trudne do obcięcia. Jeśli jednak masz grube paznokcie lub infekcję grzybiczą, powinieneś udać się do profesjonalisty.

Należy pamiętać, że grzybica paznokci u stóp może być również spowodowana innymi stanami zdrowia. Na przykład uraz łożyska paznokcia może spowodować grzybicę paznokci. Jeśli masz zagrzybione paznokcie u stóp, powinieneś rozważyć ich usunięcie.

Aby stwierdzić czy mamy do czynienia z grzybicą paznokci u stóp specjalista musi najpierw zbadać próbkę zainfekowanego paznokcia. Próbka ta jest następnie umieszczana na szkiełku mikroskopowym z roztworem KOH. Podolog poszukuje hiacyntów, które są grzybopodobnymi naroślami na paznokciu. Test ten jest szybki i prosty, ale może pominąć niektóre grzyby, co doprowadzi do błędnej diagnozy i nieodpowiedniego leczenia.

Obcinanie paznokci u stóp w domu może również wspomóc układ odpornościowy stopy i zwalczyć infekcje grzybicze. Grzybica paznokci jest powodowana przez grzyby, które żyją w płytce paznokcia. Grzyby te mogą rozprzestrzeniać się również na inne paznokcie i skórę.

Unikanie salonów paznokci

Jeśli cierpisz na infekcję grzybiczą, powinieneś unikać chodzenia do salonu paznokci na pedicure lub manicure. Grzybica paznokci może powodować poważne infekcje, w tym grzybicę paznokci i bolesne infekcje stóp. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grzyba paznokci na innych ludzi, salony paznokci powinny zapewnić, że ich narzędzia są odpowiednio sterylizowane. Na szczęście większość salonów paznokci podjęła kroki w celu poprawy ich czystości.

Kąpiele stóp są częstym miejscem namnażania się grzybów. Ponieważ kąpiele stóp są często dzielone między wielu klientów, grzyby mogą na nich rosnąć. W łaźniach stóp w salonach paznokciowych znajdują się również zanieczyszczone narzędzia. Technicy paznokci nie zawsze przestrzegają przepisów państwowych dotyczących sterylizacji narzędzi. Ogólnie rzecz biorąc, salony paznokci polegają na środkach odkażających i autoklawach do sterylizacji.

Ponadto lakier do paznokci i sztuczne paznokcie mogą zatrzymywać wilgoć, która jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju grzybów. Dlatego, jeśli chcesz uniknąć infekcji, wybierz salon paznokci, który jest czysty i licencjonowany w Twoim stanie. Upewnij się również, że nosisz odpowiednie obuwie przed wizytą w salonie paznokci. Należy również zawsze myć ręce po dotknięciu zainfekowanego paznokcia. Grzybica paznokci może przenosić się z paznokcia na paznokieć.

Należy również upewnić się, że salon paznokci używa płynu zatwierdzonego przez EPA lub autoklawu do sterylizacji narzędzi. Sterylizacja w autoklawie wykorzystuje wysoką temperaturę i ciśnienie do zabicia zarazków. Jednak prawdziwy autoklaw może być drogi. Kiedy salon paznokci sterylizuje swój sprzęt, narzędzia do paznokci są umieszczane w szczelnym woreczku. Po sterylizacji w autoklawie pieczęć powinna zmienić kolor, co oznacza sterylizację.

W niektórych przypadkach grzybica paznokci może rozwinąć się na stopach lub kostkach. Stan ten może trwać tygodniami i wymaga stosowania antybiotyków. Jednak wiele osób nie łączy tych dwóch rzeczy.

Wykonywanie kąpieli stóp, gdy masz grzybicę paznokci

Jeśli cierpisz na grzybicę paznokci, pomocne może być codzienne moczenie stóp w kąpieli stóp. Nie tylko pomaga to zapobiegać wybuchom grzyba, ale może również pomóc w oczyszczeniu grzyba.

Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie używać wybielacza do stóp, ponieważ może on być szkodliwy dla skóry. Nie używaj też zbyt gorącej wody, gdy moczysz stopy. Zbyt gorąca woda nie zabija grzyba, a może powodować pęcherze i inne uszkodzenia skóry.

Jednym z najlepszych sposobów leczenia grzybicy paznokci jest moczenie stóp w roztworze octu jabłkowego i wody. Ocet ma właściwości przeciwgrzybicze, które wybielą Twoje paznokcie i powstrzymają rozprzestrzenianie się infekcji. Moczenie powinno trwać około 20 minut dziennie. Możesz również dodać olejki eteryczne do moczenia, jeśli chcesz. Jeśli nie masz octu jabłkowego, możesz również użyć białego octu.

Innym sposobem na uzyskanie ulgi od grzyba paznokci u stóp jest regularne ćwiczenie. Przyspieszy to proces leczenia poprzez zwiększenie krążenia, które uwalnia naturalne witaminy i wypłukuje toksyny. Ponadto, noszenie oddychających i chłonnych skarpet i butów to świetny sposób, aby zapobiec powrotowi grzyba.

Innym sposobem leczenia grzybicy paznokci jest konsultacja z lekarzem. Pierwszym krokiem jest zbadanie się. Wówczas należy dowiedzieć się, czy grzybica paznokci u stóp jest poważna, czy też nie. Jeśli grzybica paznokci powoduje ból lub zaczerwienienie, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Może to być objaw innej dolegliwości, np. cukrzycy lub słabego krążenia.

Najczęstsze objawy grzyba paznokci u stóp to pogrubienie i łamliwość paznokcia. Może również powodować grzbiety i zgrubienia na łożysku paznokcia. Dodatkowo, paznokcie mogą oddzielać się od łożyska i być zniekształcone. W cięższych przypadkach paznokcie mogą się odbarwić i popękać. Jeśli masz grzybicę paznokci u stóp, twoje paznokcie mogą nawet oddzielić się od łożyska.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top