Czym charakteryzują się skórki z dyni? W jaki sposób wykonać?

Czym charakteryzują się skórki z dyni? W jaki sposób wykonać?

Peeling dyniowy jest skutecznym zabiegiem resurfacingu skóry, który można wykonać w domu i ma wiele korzyści dla skóry. Jego wysoka zawartość antyoksydantów i fitoskładników pomoże Ci osiągnąć świecącą skórę i młodszy wygląd. Oprócz korzyści zdrowotnych, peeling dyniowy oferuje również dodatkową zaletę bycia niedrogim i łatwym sposobem na nadanie skórze świeżego, nowego wyglądu.

Phytonutrients

Phytonutrients w peelingu z dyni są korzystne dla ludzkiego organizmu. Związki te znajdują się w ścianach komórkowych roślin i znane są z właściwości antybakteryjnych. Są one korzystne dla ludzi i pomagają poprawić strukturę skóry. Są również korzystne dla Twojej diety, ponieważ pomagają zapobiegać rozwojowi uszkodzeń wywołanych przez wolne rodniki.

Skórka zawiera nierozpuszczalne w alkoholu polisacharydy, które pomagają osłabić działanie kwasu żółciowego i wspierają wzrost mikrobioty jelitowej. Wiele firm produkujących przekąski skupia się jednak na miąższu dyni, a odrzuca skórkę i nasiona. Skórka i nasiona są ważnym źródłem witamin i minerałów.

Dynie są również dobrym źródłem witaminy A, manganu i błonnika. Są również bogate w fitoskładniki i przeciwutleniacze. Skórka dyni zawiera kwas fitowy i kwas jabłkowy, które pomagają w promowaniu nawilżenia i jasności. Peeling jest również łagodny, dzięki czemu jest idealny dla skóry wrażliwej. Należy go nałożyć na skórę po oczyszczeniu i pozostawić na trzy do siedmiu minut przed usunięciem za pomocą tonera. Ten zabieg złuszczający należy wykonywać kilka razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Antyoksydanty

Przy użyciu innowacyjnych technik ekstrakcji, skórki i miąższ dyni zostały przeanalizowane pod kątem ich zdolności antyoksydacyjnych. Wyniki wykazały, że karotenoidy z dyni mają wysoką zdolność antyoksydacyjną i oczekuje się, że znajdą zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ponadto skórki i miąższ dyni zawierają wiele fitoskładników. Oto kilka sposobów, w jaki można wykorzystać skórki i miąższ dyni.

Ekstrakty ze skórek i miąższu dyni były badane pod kątem ich aktywności antyoksydacyjnej za pomocą testu DPPH. Wyniki wykazały, że ekstrakty ze skórki i miąższu dyni były w stanie skutecznie zmiatać wolne rodniki. Wyniki przedstawiono odpowiednio w tabeli 2 i na rysunku 4. Antyoksydanty ze skórki dyni są korzystne dla zdrowia.

Ekstrakt ze skórki dyni zawierał największą zawartość karotenoidów i fenoli. Stwierdzono, że jego aktywność antyoksydacyjna jest porównywalna z syntetycznymi antyoksydantami stosowanymi w produkcji oleju jadalnego.

Resurfacing skóry

Peeling dyniowy jest popularnym zabiegiem resurfacingu skóry, jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Zabieg jest stosunkowo bolesny i może wywoływać skutki uboczne, zwłaszcza w przypadku bardziej wrażliwej skóry. Pacjent musi unikać energicznych aktywności przez kilka następnych dni, a także powinien stosować filtry przeciwsłoneczne. Peeling dyniowy nie jest również substytutem bardziej agresywnego peelingu chemicznego. Sesja pumpkin peel trwa około pół godziny, ale można ją powtarzać tyle razy, ile jest to konieczne.

Zabieg ten wykorzystuje wysokowydajne kwasy i enzymy z dyni do odnowy skóry. Jest to doskonała opcja dla osób z hiper-pigmentacją lub trądzikiem. Peelingi mogą być wykonywane dwa lub trzy razy w roku dla uzyskania najlepszych rezultatów. Ważne jest, aby postępować zgodnie z rutyną pielęgnacji domowej, która skierowana jest do konkretnych potrzeb skóry. Peeling dyniowy jest skuteczny dla osób o skórze suchej, zniszczonej lub trądzikowej, ale może powodować łuszczenie się skóry.

Peelingi dyniowe zawierają enzymy proteolityczne, które rozbijają wiązania keratynowe pomiędzy martwymi komórkami skóry. Proces ten usuwa zewnętrzną warstwę martwego naskórka bez uszkadzania wewnętrznych komórek.

Zabieg w domu

Peeling dyniowy to świetny sposób na usunięcie martwych komórek skóry z twarzy. Zawiera beta i alfa hydroksykwasy, które złuszczają skórę i wspomagają odnowę komórek. Peeling dyniowy wygładzi Twoją skórę i usunie lata z Twojego wyglądu. Jest również skuteczny w przypadku hiperpigmentacji i wyprysków.

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tego peelingu, najlepiej użyć produktu, który zawiera około 5 procent kwasu mlekowego i enzymów dyni. Możesz również znaleźć produkty, które zawierają beta karoten, który może również rozjaśnić skórę. Powinnaś być w stanie zobaczyć rezultaty już po jednej sesji.

Zabieg peelingu dyniowego jest doskonałą alternatywą dla procedury w gabinecie dermatologa. Chociaż nie jest tak silny jak profesjonalny peeling, dyniowe fasony mogą przynieść wspaniałe rezultaty. Jeden z takich produktów nosi nazwę Incredible Pumpkin Peel firmy MyChelle. Produkt ten łączy miąższ dyni z pół łyżeczki soku z cytryny. Następnie nakłada się go na twarz za pomocą pędzla do maskowania. Po około dwóch minutach należy spłukać krem maskujący.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top