Lifting nici – Jakie są lepsze zabiegi niż lifting nici?

Lifting nici - Jakie są lepsze zabiegi niż lifting nici?

Podnoszenie nici jest popularną procedurą kosmetyczną, ale pacjenci mogą mieć pytania dotyczące tej procedury. Istnieją plusy i minusy tej procedury, w tym koszt, skutki uboczne i przydatność. Przed zabiegiem upewnij się, że wiesz dokładnie, czego się spodziewać. Po tym, jak wiesz, czego się spodziewać, możesz podjąć świadomą decyzję o tym, którą procedurę wybrać.

Rezultaty

Rezultaty podnoszenia nici mogą utrzymywać się nawet przez trzy lata, co jest znacznie dłuższym okresem niż w przypadku większości wypełniaczy skórnych i materiałów iniekcyjnych. Pacjentom zaleca się odpowiednią pielęgnację w celu utrzymania rezultatów przez jak najdłuższy czas. Powinni spożywać zdrową dietę i zapewnić sobie odpowiednią ilość pięknego snu.

Nici używane do liftingu nitkowego są wykonane ze specjalnego materiału o nazwie Silhouette Soft(tm). Nici te wprowadza się pod skórę, a następnie delikatnie wyciąga, aby uzyskać efekt liftingu. Materiał ten został gruntownie przebadany pod kątem produkcji nici, które zwiększają produkcję kolagenu typu 1 w skórze, co prowadzi do wygładzenia i ujędrnienia skóry. Pacjenci mogą również poddać się zabiegowi liftingu nićmi na określonych obszarach, aby uzyskać bardziej precyzyjny, ukierunkowany efekt.

W ciągu pierwszych trzech do dziewięciu miesięcy po zabiegu organizm wytwarza kolagen wokół nici. W miarę rozpuszczania się szwów efekt ten będzie się z czasem zmniejszał. W niektórych przypadkach efekty mogą jednak utrzymywać się dłużej. Proces jest ogólnie uważany za bezpieczny i może być powtarzany w razie potrzeby, ale nie ma gwarancji sukcesu.

Podnoszenie nici jest szczególnie polecane dla pacjentów, którzy nie mogą poddać się tradycyjnej operacji liftingu twarzy lub odczuwają dyskomfort związany z bólem przy znieczuleniu. Ci pacjenci mogą również chcieć uniknąć długiego czasu rekonwalescencji i blizn. Kolejną zaletą liftingu nićmi jest to, że można go wykonywać w połączeniu z innymi technikami liftingu twarzy.

Ponadto nici wykonane z PDO są biodegradowalne i mogą być wchłaniane przez organizm. Zabieg jest bezpieczny i zwykle kończy się w ciągu około sześciu miesięcy.

Efekty uboczne

Lifting nici to mało inwazyjna procedura kosmetyczna, która wykorzystuje nici do podniesienia skóry twarzy. Został on okrzyknięty bezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnej operacji liftingu twarzy. Zabieg nie wymaga nacięć, blizn ani wypełniaczy i daje natychmiastowe rezultaty. Może być wykonywany w dowolnym miejscu ciała, w tym na twarzy.

Pacjenci mogą odczuwać pewien ból i obrzęk po zabiegu, ale jest on zazwyczaj przejściowy. Może również powodować siniaki i bolesność. Jednak te efekty uboczne zwykle znikają w ciągu kilku tygodni i można powrócić do regularnej aktywności. Kolejną zaletą podnoszenia nici jest niskie ryzyko powstawania blizn. Wielu pacjentów obawia się blizn po chirurgicznym liftingu twarzy. W przypadku liftingu nićmi ryzyko powstania blizn praktycznie nie istnieje.

Chociaż zabieg nie wymaga nacięć, nici mogą powodować stany zapalne i infekcje. Mogą one również pęknąć. W rzadkich przypadkach pacjenci mogą odczuwać pewną bolesność lub łagodne zasinienia, które znikają w ciągu kilku dni. W ciężkich przypadkach może być konieczne usunięcie nici.

Zabiegi podnoszenia nici są bardzo skuteczne i mogą zapewnić zauważalne rezultaty. Chociaż są one bardziej subtelne niż pełny lifting twarzy, nici mogą podnieść skórę twarzy o kilka milimetrów. Dlatego też zabieg ten najlepiej nadaje się dla pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi oznakami wiotkości skóry. Wymaga on również jedynie znieczulenia miejscowego.

Pacjenci powinni być świadomi potencjalnych skutków ubocznych zabiegów podnoszenia nici przed wykonaniem zabiegu. Chociaż procedura może być tymczasowa, zawsze należy omówić z pacjentami ryzyko i korzyści. Najczęstszym efektem ubocznym jest niezadowolenie z zabiegu. Można to rozwiązać poprzez realistyczne oczekiwania.

Koszt

Jeśli rozważałeś poddanie się procedurze podnoszenia nici, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile ta procedura będzie Cię kosztować. Koszt liftingu nici zależy od kilku czynników, w tym miejsca zamieszkania, wyboru chirurga plastycznego z certyfikatem i zakresu operacji plastycznej. Podniesienie nici jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu zwiotczałej twarzy, ale wyniki nie są tak dramatyczne i długotrwałe jak chirurgiczny lifting twarzy.

Typowy kandydat do liftingu twarzy jest w wieku 30 lub 50 lat. Procedura ta jest najlepsza dla osób o dobrym ogólnym stanie zdrowia, które chcą odmłodzić swój wygląd. Jest to również doskonały wybór dla osób, które nie mogą poddać się tradycyjnemu liftingowi twarzy lub mają schorzenia, które sprawiają, że zastosowanie znieczulenia ogólnego jest ryzykowne. Koszty liftingu nićmi różnią się w zależności od rodzaju użytych nici, doświadczenia świadczeniodawcy oraz leczonych obszarów.

Chociaż podnoszenie nici jest uważane za zabieg o niskim ryzyku, nadal wiąże się z nim ryzyko. Podnoszenie nici może pójść źle i być zbyt płytkie lub ciasne, albo zbyt głębokie lub zbyt płytkie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć doświadczenie i osiągnięcia lekarza. Będziesz również chciał rozważyć swoje zdrowie przed podjęciem decyzji o liftingu nici zrobić.

Podnoszenie nici nazywane jest także liftingiem w porze lunchu. Ponieważ mogą być wykonane znacznie szybciej niż tradycyjny lifting twarzy, są doskonałą alternatywą dla pełnego liftingu. Wykonane są z długich łańcuchów polisacharydów, które rozpuszczają się po usunięciu i są znacznie bezpieczniejsze niż włókna stałe, które mogą powodować powikłania i bakterie. Podnoszenie nici działa najlepiej u pacjentów z łagodnymi oznakami starzenia i którzy chcą pozbyć się linii i zmarszczek bez poddawania się inwazyjnym procedurom.

Odpowiedni kandydaci

Podnoszenie nici to minimalnie inwazyjna procedura, która wykorzystuje maleńkie stożki do podnoszenia problematycznych obszarów i stymulowania organizmu do produkcji większej ilości kolagenu. Zabieg jest bezpieczny, trwa około godziny i nie wymaga znieczulenia. Zabieg wykorzystuje również wchłanialne nici, które ulegają naturalnemu rozkładowi, więc nie będą przeszkadzać w kolejnych zabiegach. Zabieg można powtarzać w miarę potrzeb.

Zabieg kosztuje około 4 000 do 5 000 dolarów. Jednak cena może wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na dwa lub więcej zabiegów. Przed poddaniem się liftingowi nici, pamiętaj, aby omówić swoje oczekiwania i cele z lekarzem. Ważne jest, aby pamiętać, że należy mieć procedurę tylko wtedy, gdy jesteś w dobrym zdrowiu. Ponadto pacjenci powinni być w wieku od czterdziestu do sześćdziesięciu lat.

Podczas zabiegu można spodziewać się łagodnego do umiarkowanego zasinienia i obrzęku. Jest to przejściowe i ustąpi z czasem. Niektóre nici mogą migrować i powodować wgłębienie, asymetrię i niezrównoważony wygląd. Jeśli zauważysz wgłębienie lub migrację nici, lekarz może wymienić nić na nową.

Podnoszenie nici jest doskonałym zabiegiem kosmetycznym dla osób z obwisłym czołem lub policzkami, a także dla osób z wczesnymi oznakami starzenia. Podnoszenie nici jest często stosowane w połączeniu z liftingiem twarzy w celu leczenia wczesnych oznak starzenia. Jest to również opcja dla osób, które nie mogą poddać się chirurgicznemu liftingowi twarzy ze względu na uwarunkowania medyczne.

PDO thread lift jest mniej inwazyjną alternatywą dla liftingu twarzy i stymuluje długotrwałą produkcję kolagenu. W liftingu nićmi PDO wykorzystuje się kombinację nici o różnych teksturach. Nić mono zapewnia niewielkie uniesienie, podczas gdy nić zębata podnosi tkanki i pobudza produkcję kolagenu. Z kolei nić śrubowa zapewnia powiększenie objętości.

Czas rekonwalescencji

Po liftingu nićmi trzeba będzie wziąć kilka dni wolnego od pracy lub szkoły i unikać energicznych ćwiczeń przez kilka tygodni. Nacięcia zagoją się naturalnie i pozostanie tylko kilka niewielkich blizn widocznych gołym okiem. W tym czasie mogą wystąpić również pewne zasinienia lub obrzęki. Przez tydzień należy unikać forsownych zajęć i gorących pryszniców.

Na ogół siniaki i obrzęki ustępują po około siedmiu do 14 dniach. Aby zminimalizować siniaki i obrzęki, można zażywać Arnikę. Ważne jest również, aby unikać takich czynności jak podnoszenie ciężarów, dopóki chirurg nie da Ci zielonego światła. Joga, która wymaga trzymania głowy poniżej serca, również powinna być unikana przez pierwsze siedem dni.

W przeciwieństwie do innych zabiegów chirurgicznych, lifting za pomocą nici jest mniej inwazyjny niż lifting twarzy. Wykonuje się go przy użyciu nici zatwierdzonych przez FDA, więc ryzyko jest minimalne. Istnieje niewielkie ryzyko migracji nici, ale jest ono rzadkie i łatwo naprawiane przez chirurga. Ponadto zabieg może być wykonany podczas jednej wizyty w gabinecie.

Podnoszenie nici PDO to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, który może poprawić wygląd skóry. Zabieg może być wykonany w ciągu około 30 minut. Chociaż okres rekonwalescencji może być krótki, należy unikać wszelkich czynności, które mogą odwodnić skórę. Ponadto, alkohol i palenie mogą zakłócić skuteczność znieczulenia i spowolnić proces gojenia. Należy również unikać spożywania dużych ilości oleju z ryb omega lub witaminy E, ponieważ mogą one zmienić chemię skóry i mogą prowadzić do komplikacji podczas zabiegu.

Należy również uważać na ruchy twarzy po liftingu nici. Unikaj pociągania skóry twarzy lub mycia twarzy przez pierwsze 12 godzin. W tym czasie Twoja skóra będzie się nadal regenerować, a nici zaczną wyglądać na pulchniejsze. A wyniki będą się nadal poprawiać w ciągu kolejnych tygodni. Jeśli tylko zastosujesz się do tych wskazówek, po zabiegu liftingu nićmi uzyskasz gładszy i młodszy wygląd.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top