Dermamelan Vs Cosmelan

Dermamelan Vs Cosmelan

Przed dokonaniem wyboru pomiędzy dermamelanem a cosmelanem należy poznać główne różnice pomiędzy tymi dwoma produktami. Te dwa środki działają na różne sposoby, aby rozjaśnić skórę. Musisz również znać ich koszt i skutki uboczne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Środki rozjaśniające skórę

Dermamelan i Cosmelan to dwa najpopularniejsze środki rozjaśniające. Każdy z nich działa poprzez hamowanie produkcji melaniny poprzez blokowanie aktywności tyrozynazy, substancji chemicznej w skórze. Mniej melaniny oznacza mniejszą pigmentację skóry. Dodatkowo Cosmelan i Dermamelan zawierają witaminy i kwasy, które stymulują naturalny proces leczenia skóry.

Oba środki rozjaśniają skórę, ale czas ich regeneracji zależy od kilku czynników. Przyciemniona skóra zazwyczaj zaczyna blednąć w ciągu tygodnia lub dwóch. Po tym czasie skóra będzie wyglądać jaśniej i czyściej. Jednak, jak w przypadku każdego peelingu chemicznego, oba zabiegi wiążą się z pewnym ryzykiem. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć szczypania lub zaczerwienienia skóry. Inne efekty uboczne mogą obejmować swędzenie lub napięcie skóry.

Cosmelan jest skutecznym lekiem na wszystkie formy hiper-pigmentacji i jest dostępny w postaci peelingu lub specjalnego schematu pielęgnacji skóry. Hamuje on nadprodukcję melaniny przez melanocyty. Chociaż procedura ta nie jest pozbawiona ryzyka, ma potencjał do zmniejszenia pigmentu w skórze w okresie trzech miesięcy.

Mechanizm działania

Cosmelan i dermamelan są składnikami kosmetycznymi, które są stosowane w leczeniu plam na skórze opartych na melaninie. Związki te działają poprzez hamowanie aktywności enzymu tyrozynazy w celu zatrzymania produkcji melaniny na długi czas. Hamują one również aktywność makrofagów, które usuwają złogi melaniny. Jednak te rozwiązania miejscowe nie są trwałe, a rezultaty zależą od ponownej aplikacji.

Dermamelan to krem stosowany w celu zmniejszenia lub wyeliminowania ciemnych plam na skórze. Plamy te, znane również jako plamy starcze, są spowodowane nadmiernym wydzielaniem melaniny (barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry). Plamy te są estetycznie niepożądane i powodują zły wygląd.

Proces stosowania kremu rozpoczyna się od nałożenia maski, która zawiera kwas azelainowy, kojowy, fitowy, askorbinowy. Maska ta działa na różne etapy melanogenezy, aby usunąć pigmentację. Po nałożeniu maski może wystąpić zaczerwienienie. Po kilku dniach zaczerwienienie powinno zniknąć.

Efekty uboczne

COSMELAN i Dermamelan to kremy, które mogą być stosowane na różnych częściach ciała i są skuteczne w leczeniu różnych rodzajów plam. Chociaż te dwa produkty mają podobne wyniki, mają różne skutki uboczne. Na przykład, mogą powodować złuszczanie się skóry i zwiększone napięcie. Nie powinny być również stosowane na świeżo opalonej skórze, a także na obszarach, które mają keloidy lub trądzik.

Dermamelan to krem stosowany w leczeniu ciemnych plam na skórze. Plamy te są czasami nazywane plamami starczymi i mogą mieć kolor czerwony, brązowy, czarny lub szary. Powstają w wyniku nadprodukcji melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za kolor skóry. Plamy te mogą być nieatrakcyjne i powodować dyskomfort estetyczny.

Jednak zabieg jest bezpieczny dla większości osób. Jedynymi efektami ubocznymi są niewielkie zaczerwienienia i czasami, krótkotrwałe swędzenie. Objawy te nie trwają jednak długo i ustępują samoistnie. Ponadto, skóra odzyskuje swoją normalną strukturę w ciągu 72 godzin.

Cost

Zarówno Dermamelan, jak i Cosmelan działają w celu zaniku niepożądanych przebarwień i uszkodzeń słonecznych na skórze. Nakłada się je na skórę na około osiem godzin, a następnie zmywa wodą. Po jednym dniu pojawi się nowa, zdrowa skóra. Ta procedura może wymagać więcej niż jednej sesji.

Koszt zabiegów Cosmelan i Dermamelan różni się w zależności od zakresu leczenia, umiejętności dermatologa oraz leczonego obszaru ciała. Zabieg może kosztować od 500 do 1000 dolarów, ale nadal jest dość przystępny. Wielu pacjentów nie lubi stosować kremów lub balsamów przez długi czas, więc decydują się na szybki zabieg w gabinecie.

Podczas gdy oba zabiegi działają podobnie do siebie, Dermamelan zawiera więcej aktywnych składników. Jest on zazwyczaj stosowany w przypadku poważnych problemów z pigmentacją skóry, takich jak melasma skórna lub poważne blizny potrądzikowe. Oba zabiegi są bezpieczne dla większości typów skóry, jednak należy ich unikać, jeśli jesteś w ciąży, masz aktywną infekcję skóry lub jesteś uczulona na któryś ze składników.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top